KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, mbiela, Sebastian Sowul, SLAVI7, Gnusma, jacek79100, Robert Taras
blank
Kubica WRT Monza

„Rozmawiałem z 6 czy 7 producentami”

 

Ukazują się kolejne rozmowy z Robertem Kubicą, głównie dotyczące jego przyszłości. W rozmowie z Mikołajem Sokołem Robert zdradza więcej o swoich rozmowach z ekipami fabrycznymi.

Nadal czekamy na informacje o Robercie Kubicy i jego przyszłości. Polak będzie jeździł w kategorii Hypercar w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a obecnie najbardziej prawdopodobną opcją jest ekipa Joty, wystawiająca Porsche. Nie można jednak również wykluczyć programu z trzecim autem Ferrari, które mogłoby być obsługiwane przez AF Corse. Trudno jednak spodziewać się Kubicy w programie fabrycznym.

Dotychczasowe plotki łączyły Roberta m.in. z Lamborghini czy BMW, ale w ostatnim czasie najwięcej mówi się właśnie o Jocie.

Robert przyznaje, że temat Hypercarów jest obecny w jego planowaniu przyszłości od dłuższego czasu.

 

„Pierwszą rozmowę o WEC w sezonie 2024 odbyłem z pierwszym z producentów w lipcu 2022 i nikt o tym nie napisał. Myślę, że 80% moich rozmów z zespołami na przyszły rok było z zespołami producenckimi.

W przyszłym roku w kategorii Hypercar pojedzie 11 aut producenckich – 5 hypercarów oraz 5 LMDh. Jak się okazuje, Robert prowadził jakieś rozmowy z większością z nich.

Rozmawiałem z 6-7 zespołami fabrycznymi i nie wyszła ani jedna informacja, że jestem wiązany z tym zespołem” – powiedział Kubica.

Wygląda na to, że na ogłoszenia dotyczące przyszłości Kubicy jeszcze trochę sobie poczekamy.

 

„Realistycznie najbliższe 2-3 tygodnie będą kluczowe. Ale nie w kontekście tego, czy to się wydarzy tylko kiedy to zostanie zakomunikowane. Musimy poczekać i tyle.

Całą rozmowę obejrzycie poniżej:

Źródło: sokolimokiem.tv

fot. WRT

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi