KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

2021 Abu Dhabi Grand Prix, Friday - Sebastian Kawka

Wolff widzi w sprawie Massy precedens do ponownego zajęcia się Abu Dhabi 2021

 

Choć wielu ekspertów nie widzi dużych szans Felipe Massy na ugranie czegoś w sporze sądowym z F1 i FIA to uważnie tej sprawie będzie przyglądał się Mercedes.

Jak zapewne wiecie, Felipe Massa chce walczyć w sądzie o zadośćuczynienie i publikację stosownego oświadczenia od F1 i FIA w sprawie ustawionych wyników GP Singapuru. Celowe rozbicie się Nelsinho Piqueta w 2008 roku sprawiło, że Massa prawdopodobnie stracił wiele punktów do Lewisa Hamiltona i ostatecznie przegrał mistrzostwo świata o 1 punkt.

Teraz Felipe wynajął prawników w 5 krajach i rozesłał już pisma do zainteresowanych stron, wyraźnie chcąc iść na konfrontację. Mało kto w padoku oficjalnie komentuje tę sprawę, ale dziś o starania Massy został zapytany Toto Wolff.

„Cóż, interesujące. Ciekawie będzie to śledzić. Jest to z pewnością coś, czego się nie spodziewaliśmy. Zasady w Formule 1 są dość jasne, ale to jest sprawa cywilna i z pewnością ustanowi ona precedens – jakiekolwiek nie byłoby rozstrzygnięcie. Czekamy na nie z boku z zaciekawieniem” – mówi szef Mercedesa.

 

Dopytywany, czy rozstrzygnięcie sądu może mieć wpływ na działania Mercedesa w sprawie GP Abu Dhabi 2021, Wolff odpowiada interesująco.

„FIA przyznała w jasnym oświadczeniu co działo się w wyścigu w 2021. Dlatego patrzymy na tę sprawię z zainteresowaniem” – dodaje szef Mercedesa.

Wolff odnosi się oczywiście do raportu FIA po GP Abu Dhabi 2021, w którym federacja przyznaje, że w wyścigu popełniony został „błąd ludzki” dotyczący oddublowania się tylko niektórych samochodów na ostatnich okrążeniach, a nie wszystkich zdublowanych.

Wygląda zatem na to, że jeżeli Massa wskóra coś w sądzie, Mercedes będzie miał „haka” na FIA, choć i tak trzeba przyznać, że ekipa z Brackley bez problemu mogła złożyć protest tuż po GP Abu Dhabi 2021 i miałby on duże szanse powodzenia. Teraz w sprawie wyników sezonu 2021 jest już raczej „musztarda po obiedzie”.

Źródło: Autosport.com

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi