KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Leclerc ferrari monza 2023

Dlaczego kierowcy Ferrari nie dostali kary po kwalifikacjach?

 

Choć przez moment tifosi mogli się martwić, to szybko okazało się, że Carlos Sainz i Charles Leclerc zachowają swoje pozycje startowe do GP Włoch.

To była bardzo ciekawa sesja kwalifikacyjna z walką trójki kierowców o pole position. Dwaj zawodnicy Ferrari – Carlos Sainz i Charles Leclerc – jechali bardzo szybko, ale nad ich wysokimi pozycjami startowymi szybko zawisły ciemne chmury.

Poszło o minimalny czas okrążenia pomiędzy 2. a 1. linią samochodu bezpieczeństwa. Został on wyznaczony przez dyrekcję wyścigu na 1:41:000. Problem w tym, że Charles Leclerc przejechał okrążenie wyjazdowe w 1:50.286, a Carlos Sainz w 1:56.458.

Sędziowie ogłosili, że zajmą się sprawą po zakończeniu sesji, jednak tuż po tym, jak Sainz wykręcił najlepszy, a Leclerc trzeci czas, otrzymaliśmy komunikat, że w tej sprawie nie zostaną podjęte dalsze kroki.

 

Kilka minut później opublikowano komunikat, w którym sędziowie wyjaśniają dlaczego nie wymierzyli kary zawodnikom z Maranello.

„Obaj kierowcy na większości okrążenia utrzymywali prędkości, które umożliwiały im pozostanie poniżej wyznaczonego czasu maksymalnego, zwłaszcza na prostych. Jednakże, w obu przypadkach sędziowie uznali, że kierowcy podjęli odpowiednie działania, mające na celu zwolnienie i nie przeszkodzenie innym kierowcom. Obaj umożliwili czterem kierowcom przejazd na ich szybkich okrążeniach” – czytamy w komunikacie, który powstał po przejrzeniu monitoringu.

„W związku z tym, sędziowie uznają, że kierowcy nie jechali „bezpodstawnie wolno” i istnieje wyraźny powód, dla którego obaj byli ponad wyznaczonym czasem maksymalnym. Ich czas był zgodny z podjętymi przed nich działaniami, dlatego nie wymierzono im kary” – kontynuują sędziowie.


Tak przedstawiają się prowizoryczne wyniki kwalifikacji:

kwalifikacje wynikaaa

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi