KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, mbiela, Sebastian Sowul, SLAVI7, Gnusma, jacek79100, Robert Taras
blank
GP2310_183008_77A7583

Niemal idealny McLaren – oceny mediów po Silverstone

 

Tylko kierowcy McLarena zasłużyli według mediów na maksymalne noty po Grand Prix Wielkiej Brytanii. A kogo oceniono najgorzej?

Najlepiej po rywalizacji na Silverstone oceniono Lando Norrisa, który od aż 4 z 5 mediów dostał 10-tki. Co ciekawe, maksymalnej noty nie przyznał mu tylko rodzimy Autosport. Nieznacznie gorzej oceniony został Oscar Piastri, który też przejechał świetny wyścig.

Max Verstappen trzeci tym razem, a świetnie oceniono też Alexa Albona. Co ciekawe, media lepiej oceniły George Russella niż Lewisa Hamiltona, który co prawda stanął na podium, ale miał sporo szczęścia podczas neutralizacji.

Tym razem tylko trzech kierowców otrzymało średnią poniżej 5. Najgorzej oceniono Kevina Magnussena, Nycka de Vriesa i Lance Strolla.

 

Największy problem media miały z oceną Carlosa Sainza, który otrzymywał nowy od 4 do 7.

MKierowcaAMuSCrash.netf1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Lando Norris101010910499.80
2Oscar Piastri109.59.599.547.59.50
3Max Verstappen 99.59.599469.20
4Alex Albon97.59.589438.60
5George Russell87.5887.5397.80
6Lewis Hamilton 87977.538.57.70
7Fernando Alonso87.5766.5357.00
8Pierre Gasly777.56734.56.90
9Logan Sargeant75.57.567336.60
10Charles Leclerc77.57.555.532.56.50
11Valtteri Bottas66.56.557316.20
12Carlos Sainz77745.530.56.10
13Nico Hulkenberg666.56630.56.10
14Sergio Perez65.555526.55.30
15Guanyu Zhou45.5655.5265.20
16Esteban Ocon55.555525.55.10
17Yuki Tsunoda56545255.00
18Kevin Magnussen555.54524.54.90
19Nyck de Vries554.54523.54.70
20Lance Stroll455.534.5224.40

W klasyfikacji generalnej głosowań mediów w pierwszej czwórce nie mamy żadnych zmian, ale z 7. na 5. miejsce awansował Lando Norris. Również dwie pozycje zyskał Alex Albon. Największy awans zaliczył Oscar Piastri, a nwjwiększy spadek Sergio Perez.

Zmian nie ma na 5 ostatnich miejscach.

 

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.240
2Fernando Alonso8.420
3Lewis Hamilton 7.900
4George Russell7.410
5Lando Norris7.162
6Alex Albon6.962
7Charles Leclerc6.90-1
8Sergio Perez6.851073741821
9Carlos Sainz6.710
10Pierre Gasly6.711
11Esteban Ocon6.60-1
12Oscar Piastri6.493
13Yuki Tsunoda6.39-1
14Lance Stroll6.25-1
15Nico Hulkenberg6.18-1
16Guanyu Zhou5.970
17Kevin Magnussen5.660
18Valtteri Bottas5.610
19Logan Sargeant5.130
20Nyck de Vries4.660

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi