KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

F1 Grand Prix of Abu Dhabi

Dwa zespoły bliżej F1. Ben Sulayem: “Jak moglibyśmy odrzucić GM”?

 

Wygląda na to, że niebawem poznamy dwa zespoły, które będą bliżej dołączenia do stawki Formuły 1 od sezonów 2025-2027. Pewniakiem jest Andretti Motorsport.

Niedawno zakończył się proces rozpatrywania zgłoszeń do Formuły 1 w ramach „Expression of interest”, rozpoczętego na początku roku przez FIA. W jego ramach do Formuły 1 mogą dołączyć maksymalnie 2 nowe ekipy w sezonach 2025 – 2027.

Wiemy już, że aplikację złożyło 5 podmiotów, w tym na pewno ekipy Andretti Autosports, LKY SUNZ oraz Hitech.

Nieoficjalne doniesienia mówią, że dwie kandydatury zostały pozytywnie przyjęte i będą mogły dalej uczestniczyć w procesie przyjmowania do Formuły 1. Nie oznacza to jednak jeszcze tego, że w Formule 1 na pewno się znajdą.

 

Niemal pewne jest, że jedną z ekip, która dostała “zielone światło” jest Andretti AutoSport. Publiczne poparcie dla tej kandydatury wyraził szef FIA, Mohammed ben Sulayem, który zwraca uwagę na partnera zespołu, General Motors.

“Ludzie muszą zrozumieć, że jesteśmy tu po to, by promować motorsport i robić to sprawiedliwie. Proces Expression of Interest jest bardzo solidnie skonstruowany i nie ma okoliczności, w których moglibyśmy odrzucić aplikację, która spełnia kryteria wejścia” – mówi ben Sulayem.

 

“Wyobraźcie więc sobie mnie, odmawiającego komuś takiemu jak General Motors. Przepisy stanowią, że możemy mieć nawet 12 zespołów i tego się trzymamy, nie łamiąc żadnych przepisów. Ale czy pozwolimy wszystkim na wejście? Nie. Ale jak moglibyśmy odmówić General Motors… Nie byłoby w tym logiki. GM to waga ciężka, a wchodząc z Andrettimi tworzą coś dobrego dla nas wszystkich” – dodaje szef FIA.

Pytanie, co na to Formuła 1 i zespoły. Ben Sulayem powiedział niedawno, że zdaje sobie sprawę, że nie zmusi obecnych ekip do akceptacji nowych zespołów.

To, kto został wybrany do dalszego procesu przyjmowania do F1 powinno być jasne w ciągu kilku tygodni.

Źródło: f1i.com
fot. Red Bull Content Pool

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi