KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

GP2301_174547MS1_3329

Alonso: tempo Astona wydaje się realne, ale…Fernando Alonso uważa, że występ Astona Martina w Bahrajnie nie był przypadkowy. Jednak, żeby Hiszpan poczuł się naprawdę pewnie co do dalszej części sezonu, zespół musi utrzymać swoją formę w dwóch kolejnych wyścigach.

Alonso do samego końca nie dowierzał w dobre tempo bolidu AMR23. Nawet po zajęciu 4. miejsca w kwalifikacjach upierał się, że ten wynik był po prostu „zbyt dobry, by mógł być prawdziwy”.

Po wyścigu, podczas którego wyprzedził obu kierowców Mercedesa i Carlosa Sainza, kończąc wyścig na 3. pozycji, Alonso znów przecierał oczy ze zdumienia.

Dwukrotny mistrz świata twierdzi, że to wyścig w Arabii Saudyjskiej, ale także w Melbourne pokażą dokładniejszy obraz prawdziwej siły Astona Martina w stawce.„Mam to samo uczucie z testów, jakby było zbyt dobrze, żeby to było prawdziwe. Zawsze spodziewasz się, że nastąpi krok wstecz i wrócisz do rzeczywistości, ale to wydaje się prawdziwe, ten występ. Jestem ciekawy, czy uda się to samo w Jeddah i Australii. To bardzo różne tory z szybkimi zakrętami i bardzo małą degradacją opon. Myślę, że w Bahrajnie byliśmy silni w rzeczach, których możliwe, że nie znajdziemy w Jeddah i także w Australii. Jeśli będziemy silni w kolejnych dwóch wyścigach, to myślę, że będziemy mieli bardzo dobry rok – wyjaśnił Alonso po zdobyciu swojego 99. podium w karierze w F1.

41-latek uważa, że „wszystko może się zdarzyć” w zależności od sytuacji. Zbyć może nawet wygrać wyścig, czego ostatni raz dokonał w Barcelonie w sezonie 2013.

„Powiedziałbym, że kiedy jesteś 3. w pierwszym wyścigu, to są jeszcze 22. okazje w sezonie. Pamiętam, że w zeszłym roku w Kanadzie były mokre kwalifikacje i byłem w pierwszym rzędzie, więc wszystko może się zdarzyć w 22 wyścigach w różnych okolicznościach. Będę starał się, żeby trafiła się taka okazja. W zeszłym roku potrzebowaliśmy trochę pomocy od czołowych zespołów, żeby dostać się na podium. W tym roku, jeśli będzie ta pomoc lub jakieś problemy przed nami, to może będzie coś więcej niż podium, więc miejmy nadzieję, że tak się stanie” – powiedział Alonso.

Patryk Kucharski
f1i.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi