KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Formula 1 2022: Austrian GP

Steiner: Duże zespoły chciały wiele, my nic



Przed Grand Prix Austrii szefowie zespołów Formuły 1 oraz przedstawiciele FIA i F1 uzgodnili zmiany przepisów, m.in. dotyczące limitów budżetowych na sezon 2022. Gunther Steiner przyznaje, że układ sił podczas tego spotkania był inny niż ten na torze.

O podniesieniu limitu budżetowego w związku z szalejącą inflacją mówiło się już od dłuższego czasu, jednak potrzeba było na to zgody 8 z 10 zespołów. Udało się uzyskać nawet więcej bo 9 z 10 ekip zgodziło się na jego podniesienie o 3,1% a zatem o $4,3 mln. Ostatecznie zatem w tym roku zespoły będą mogły wydać $144,3 mln. Nie dotyczy to jednak wydatków m.in. na wynagrodzenia kierowców czy 3 czołowych osób w zespole oraz na marketing.

„Jesteśmy zadowoleni z rezultatu. Spotkanie trwało długo, ale koniec końców osiągnęliśmy porozumienie, a to zawsze pozytywna sprawa. Ustaliliśmy kompromis, który nie zadowala nikogo, ale chyba o to chodziło i teraz działamy dalej. To było ważne dla Formuły 1 jako całości” – mówi o spotkaniu z innymi zespołami Gunther Steiner.



„Oczywiście duże zespoły chciały więcej, a mniejsze nie chciały nic więc spotkaliśmy się po środku. To jednak ponownie pokazuje, że potrafimy pracować razem” – dodaje szef Haasa.

Steiner siedział na spotkaniu obok Toto Wolffa, z którym przed sezonem 2022 nie miał wielu pól rywalizacji.

„Walczyliśmy na argumenty podczas spotkania. Zazwyczaj Toto walczy ze wszystkimi, ale tym razem miał kilku sojuszników. Było to jednak dobre spotkanie i teraz idziemy dalej” – dodaje Steiner.

To, że nikt nie jest zadowolony po tym spotkaniu, podkreślał też Toto Wolff.



„To trochę zbyt mała podwyżka dla dużych zespołów ze względu na ceny energii, inflację, wzost cen lotów – one wszystkie poszybowały w górę. Jednocześnie jednak to duży wzost dla mniejszych ekip. Tak jak powiedział zatem Gunther, nikt tak naprawdę nie jest z tego zadowolony i to chyba dobra sprawa” – mówi szef Mercedesa.

Jak dodał Mattia Binotto, inflacja sprawiła, że siłą rzeczy wiele ekip przekroczyłoby limity budżetowe w sezonie 2022.

„Jeżeli chodzi o timing, byliśmy już na granicy. Niektóre ekipy przekroczyłyby limity więc ważne było osiągnięcie kompromisu. Dziękujemy zatem mniejszym zespołom ponieważ były konstruktywne i otwarte na dyskusję. My jako duży zespół zawsze chcemy więcej, ale myślę, że osiągnięty został dobry kompromis, który daje nam nieco ulgi i nowe wyzwanie” – powiedział szef Ferrari.

Źródło: planetf1.com



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 17 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 18 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 19 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi