Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

large-2022 Pre-Season Testing - Spain, Day 1 (3)

Kubica: Mój rytm nie odstawał od BottasaInteresujący wywiad z Robertem Kubicą przeprowadził Mateusz Ligęza z Polskiego Radia. Kubica mówi w nim o swoich „następcach” oraz tempie podczas piątkowego treningu F1 w Barcelonie.

Robert miał okazję jechać nowym bolidem Alfy „na poważnie” podczas treningu przed GP Hiszpanii, w którym uzyskał lepszy czas od Valtteriego Bottasa. Robert już bezpośrednio po jeździe był zadowolony z feelingu jaki miał, a teraz podkreśla niezłe tempo.

„Przez ostatnie 8 miesięcy jeździłem bolidem dwa razy, Bottas i Zhou ścigają się czasami tydzień w tydzień i nie ma co tego porównywać. Staram się dostarczać istotnych informacji zespołowi i nie zawsze chodzi o to, żebym „wykręcał” jak najlepsze czasy. Wiem jednak,jaki program robił Bottas i mogę ocenić, że mój rytm nie odstawał od niego w moim programie. Racjonalnie oceniając był to pozytywny trening” – stwierdza Robert.A co z przyszłym sezonem i walką o rolę kierowcy podstawowego? Kubica oczywiście wiele nie zdradza, ale można coś wywnioskować z jego wypowiedzi.

„Jeśli pojawi się okazja, chętnie z niej skorzystam. Jeżeli nie dostanę takiej szansy, będę koncentrował się na swojej roli w zespole” – mówi Kubica, co może sugerować, że pozostanie w Alfie na kolejny rok. Mówił o tym niedawno komentując ewentualne propozycje z Hypercarów. Robert stwierdził, że ma propozycje, których przyjęcie oznacza jednak rezygnację z F1 – dlatego jego pojawienie się w najwyższej kategorii WEC jest prawdopodobne raczej na sezon 2024.

Przeprowadzający wywiad Mateusz Ligęza zapytał również kierowcę, kto może być następnym Polakiem w F1.„Mamy wielu utalentowanych kierowców, a moim zdaniem największy dar ma Tymek Kucharczyk. Mogę się mylić, ale z tego co obserwuję, jest najbardziej utalentowanym kierowcą młodego pokolenia. Wiem, co mówię, jeździł przez 2 lata na moich gokartach” – mówi Kubica.

Cały wywiad z nim przeczytacie tutaj lub obejrzycie poniżej:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi