Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Bernie ecclestone

Ecclestone o „postaci pierwszej klasy” i „bardzo wrażliwym człowieku”. F1 reagujeSezon na głupie wypowiedzi osób związanych z F1 trwa. Były szef Formuły 1 nie traci sympatii do prezydenta Rosji mimo wydarzeń ostatnich 5 miesięcy i broni jego decyzji.

„Nadal wziąłbym na siebie kulę lecącą w jego kierunku. To osoba pierwszej klasy. To co robi w jego mniemaniu było najlepsze dla Rosji. Niestety, podobnie jak wielu ludzi w biznesie, w tym ja, popełniamy błędy i trzeba znaleźć najlepsze wyjście z nich i myślę, że on to robi. Po drugiej stronie na Ukrainie ma kogoś, kto był komikiem i chyba kontynuuje ten zawód. Gdyby był bardziej rozsądny, zrobiłby wszystko, by porozmawiać z Putinem, który jest wrażliwą osobą i wysłuchałby go” – powiedział Ecclestone. w rozmowie z programem Good Morning Britain.

„Jeden kraj napadł na drugi, ale intencją Rosji nie było prowadzenie wojny i jestem pewien, że gdyby Ukraińcy chcieli, wyszliby z tej sytuacji właściwie, powstrzymaliby śmierć ludzi” – dodaje szokująco Ecclestone.Były szef Formuły 1 został zapytany czy rozmawiał z Putinem od momentu rozpoczęcia wojny na temat skutków, jakie wywołała.

„Nie. Prawdopodobnie sam o nich myślał i nie potrzebuje przypomnienia. Jestem absolutnie pewien, że teraz żałuje, że rozpoczął ten cały biznes, ale to nie zaczęło się jako wojna” – mówi Bernie.

Jest on również przeciwny zakazom startów rosyjskich sportowców, którzy według niego nie zrobili nic złego i nie powinni być karani.Wypowiedzi byłego szefa, skomentowała od razu o Formuła 1, odcinając się od nich.

„Komentarze poczynione przez Bernie Ecclestona są jego osobistym poglądem i stoją w ogromnym kontraście do nowoczesnych wartości naszego sportu”.

Ode mnie

Wydaje mi się, że po tych wypowiedziach nie ma już sensu cytować 92-latka i nie planuję tego robić w przyszłości. Zapewne na blogu pojawi się o nim jeszcze jeden wpis w swoim czasie i to tyle.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi