KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Podziękowania

Mocne rozpoczęcie sezonów i początek zmian. Marzec na 1000%W marcu rozpoczęły się sezony Formuły 1 i WEC, a to oznaczało bardzo intensywny czas, mnóstwo relacji live i mnóstwo emocji. Z dużym opóźnieniem – ale w miarę uzasadnionym – zapraszam na podsumowanie marca na blogu 🙂 Po raz pierwszy udało się przekroczyć 1000…

Napisaliśmy się!

 

Najpierw przygotowania, a potem intensywny start – zarówno w Formule 1 z nowymi regulacjami technicznymi i – jak się okazało – dużymi zmianami w stawce, jak i w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z udziałem Roberta Kubicy. Nic zatem dziwnego, że liczba tekstów opublikowanych w marcu wyniosła aż 217 co oznacza ponad 7 tekstów dziennie. Dziennie! Oczywiście dotyczyły one nie tylko F1 i WEC, ale również innych występów Polaków. Strony bloga zostały wyświetlone 2,85 mln razy przez 386 tys. unikalnych użytkowników. Bardzo dziękuję Patrykowi, Kubie, Iwonie i Piotrowi za pomoc w pisaniu tekstów oraz Wam za podsyłanie pomysłów i linków w komentarzach.

Na Facebooku liczba obserwujących profil bloga utrzymuje się na poziomie 70,3 tys. osób. Zachęcam Was do polubienia profilu, jeżeli jeszcze tego nie robicie. W marcu opublikowałem tam 256 postów czyli 8,25 dziennie. Ich łączny zasięg to 1,916 mln. Do tego doszło dokładnie 95 relacji, których zasięg to 420 tys.

Profil bloga na Twitterze obserwuje 18171 osób i ponownie jest to najmocniej rosnący w siłę blogowy profil w social mediach. W marcu opublikowałem tam 496 tweetów, które miały 1,45 mln. zasięgu.Na Instagramie bloga obserwuje 14 560 osób co oznacza nieznaczny wzrost. Opublikowałem tam 38 postów w marcu, które miały 300 tys. wyświetleń. Relacji było 94 i one zebrały 180 tys. wyświetleń.

Liczba subskrybujących kanał bloga na YouTube wzrosła i obecnie wynosi 14 020 osób. Dziękuję, ze udało się przekroczyć kolejną barierę. Na kanale pojawiło się 16 filmów, które miały łącznie 39 tys. wyświetleń przez 17,5 tys. unikalnych użytkowników. Opublikowałem również 38 postów w społeczności.

W marcu na blogowym Twitchu pojawiła się nowość – cowatching z sesji F1. Obecnie pracuję nad udoskonaleniem tej opcji i mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będziemy mogli razem oglądać wyścigi.

Rośnie w siłę blogowy kanał na Tik Toku, który obecnie ma już 640 obserwujących. W marcu opublikowałem tam 19 filmów, które zebrały 37 tys. wyświetleń.

Blogowy profil na LindkedInie ma 29 obserwujących.

Ogólnie zatem klikałem „publikuj” w marcu 1181 razy!

Wy napisaliście 13,7 tys. komentarzy, które zebrały 14,2 tys. reakcji. Dziękuję za aktywność!

Nowości

 

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takich opóźnień w pracach na blogu, które zaplanowałem sobie na przerwę międzysezonową. Aktywny remontowo i nie tylko okres w styczniu i lutym dał mi jednak mocno w kość, a dodatkowo pracy na blogu było nader dużo. Dopiero teraz zatem udało mi się siąść do kilku tematów:

Naprawa relacji live:

– Naprawione zostało działanie przycisku „Nowy wpis w relacji” pojawiającego się w prawym dolnym rogu ekranu. Pojawia się on po nowym wpisie w relacji. Kliknięcie w niego spowoduje przeniesienie do najnowszego wpisu w relacji oraz wyłączenie napisu „Aktualizacja” migającego w karcie bloga w przeglądarce.

– Naprawiona została kolejność wyświetlania wpisów dodanych w tej samej minucie – będą się już one prawidłowo wyświetlać.– Skorzystać można z powiadomień dźwiękowych oraz tekstowych. Aby to zrobić trzeba zezwolić stronie na pokazywanie powiadomień. Skorzystać możecie z powiadomień dźwiękowych po każdym nowym wpisie oraz tekstowych w formie boksu w prawym dolnym rogu ekranu. Można zatem otworzyć relację w jednej z kart i korzystać z innych, a gdy pojawi się nowy wpis w relacji, otrzymacie o tym powiadomienie.

Kategoria Polacy

W menu głównym bloga powstała kategoria „Polacy”. Będą w niej umieszczone kalendarze i klasyfikacje serii wyścigowych i rajdowych polskich kierowców, będzie można znaleźć również aktualności o nich. Póki co znajduje się tam tylko kilka nazwisk, ale ta zakładka będzie powiększana w najbliższych dniach.

Sklep

Cały czas nie mogę znaleźć czasu na skonfigurowanie i dobre umieszczenie na stronie blogowego sklepu, w którym oprócz blogowych gadżetów będzie można znaleźć opcje kupienia np. gadżetów zespołów F1. Mam nadzieję, że uda mi się to w przyszłym tygodniu. Póki co, mogę podzielić się z Wami linkami:

Inne

Z innych kwestii:

  • Zmienił się nieco wygląd strony głównej i podstron, usunąłem nieaktywne rzeczy
  • Zleciłem zmniejszenie częstotliwości reklam w relacji live i wpisach
  • Ograniczyłem liczbę elementów i widgetów (np. Facebooka, Twittera itp) aby strona wczytywała się szybciej. Będę pracował nad poprawą jej wydajności

Dziękuję za wsparcie!

 

Ze wstydem przyznaję, że w marcu niestety siadły mocno vlogi dla wspierających. Totalny brak czasu sprawił, że było ich mało, ale będę robił wszystko by jak najszybciej wróciły one do Was wraz z postami na facebookowej grupie.

Dziękuję tym, którzy zdecydowali się nadal na wspieranie bloga na Patronite. W obecnie są to 52 osoby. Bardzo Wam dziękuję!

andrzej skaradzinskiMaciej StankiewiczPiotr czyli Czopas Dziewulski
Bartosz MagryśMaciej WiśniakPrzemek Bylicki
Bartosz RuMaciek KowalczykPrzemyslaw Lowkiewicz
Edmund BoguszMarcin ChochowskiPrzemysław Gajda
Gniewko OstrowskiMarcin MasłowskiRafal Lesny
Grzegorz PliśMarcin RentflejszRobert Pi?rkowski
GrzejnikMarcin StarczewskiRufin
HITMAN 47Mariusz KupczyńskiSławek Kret
Iza ChMariusz SurlejewskiStalowy Jaro
Jakub SchubertMateusz PabiańczykTomasz Bartoszek
Jasiek SadowskiMichał GrzeszczakTomasz Ignaczak
Jędrzej OtrębaMichał RotkoTomasz Jakubiec
Kamil G.Michał SłotaTomasz Januszkiewicz
Krzysztof MarusiakMikołaj DemkowTomasz Tumank
Lukas HewnerNatalia JędrzejewskaTomasz Waszkiewicz
Łukasz ChornikowskiPawel LicznerskiTOMASZ WITEK .COM
Maciej DziubińskiPiotr BijakowskiTsopni
Wojtek Zwolak

Bardzo dziękuję również osobom, które w marcu wsparły blog na boycoffee.to – ich nicki to: Mateusz Feć, WU, Bogdan, Piotr Kłosowski, Wojciech Drejka, Edmund Bogusz i Mario P.

Na YouTube blog wspierają: Andrzej Zieliński, Wiktor Grzejdziak, Grzegorz Joachim, Damian Grab, archetype, zarnofuk, Wojtek Smolarek, Przemek Szymanowicz, Witold Kraus, Stefan Pucula, Robert Taras, jacek79100, Andrzej Okuniewicz, Mr Snail GT, Maciej Siemianowski, filmsarist, Piotr K, Dawid Misiak, Krzysiek Marczyk, Damian Sadowski i Mateusz Ozimek.

Jeżeli chcielibyście wesprzeć bloga bez pośrednictwa zewnętrznych serwisów, tutaj znajdziecie numer konta i instrukcję do wpłaty. 

Wspierać bloga można również poprzez paypala oraz Tipo.

Z góry dziękuję za wszystkie środki, niezwykle doceniam Wasze wsparcie.

Dziękuję Partnerom!

 

Po raz kolejny chcę podziękować współpracującym z blogiem firmom. Zakłady bukmacherskie Fortuna są sponsorem nagród w blogowych konkursach, a porównywarka ubezpieczeń Mubi specjalnie dla czytelników bloga przygotowała promocję, dzięki której możecie zgarnąć nawet 200 zł przelewem na konto za zakup ubezpieczenia OC lub AC.

Jeżeli Wasza firma chciałaby przedstawić swoje produkty lub usługi na blogu, możecie skontaktować się ze mną na [email protected].Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi