KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Lista zgłoszeń ELMS: Prema z 1 kierowcą, 4 polskie zespołyEuropean Le Mans Series opublikowała listę zgłoszeń do sezonu 2022. Mamy na niej 4 polskie zespoły i 1 polskiego kierowcę – jeszcze (?) bez Roberta Kubicy.

LMP2

 

Listę w tej kategorii otwiera Prema, której oficjalna nazwa to „Prema Racing”, a zatem nie „Prema Orlen Team”, jak było przed tygodniem na stronie tej ekipy. Gdyby w nazwie był „Orlen”, mielibyśmy pewność, że w barwach ekipy pojedzie Robert Kubica. Oczywiście zmiana nazwy nie jest problemem więc jeszcze o niczym to nie świadczy.

Przepisy zobowiązują zespoły do podania nazwiska przynajmniej jednego kierowcy i w przypadku Premy jest to ogłoszony w ubiegłym tygodniu Juan Manuel Correa. Nazwiska pozostałych dwóch powinniśmy poznać w ciągu najbliższego miesiąca.W ubiegłym sezonie nie mieliśmy żadnego polskiego zespołu w LMP2 ELMS, w tym będą dwa. „Awansowały” ekpy Inter Europol Competition oraz Team Virage. IEC wystawi Davida Hansona, Fabio Scherera i Pietro Fittipaldiego, o czym pisałem wcześniej tutaj. W Team Virage (PRO/AM) pojedzie na pewno Rob Hodes. Nazwisk pozostałych kierowców jeszcze nie znamy.

Łącznie do tej kategorii zgłosiło się 17 ekip.

LMP3

 

Tu pojedzie 12 załóg, w tym dwie polskie ekipy – obie Inter Europol Competition.

W aucie numer 13 pojadą Nicolas Pino i Charles Crews – nazwisko trzeciego kierowcy nie jest jeszcze znane.W samochodzie nr 14 „turbopiekarze” będą mieli Jamesa Daysona oraz Francuza polskiego pochodzenia, Noama Abramczyka. Trzeci kierowca zostanie ogłoszony niebawem.

LMGTE

 

Jedyny Polak (póki co?) w sezonie European Le Mans Series będzie jeździł w najniższej kategorii. W barwach Kessel Racing pojedzie Michał Broniszewski, który poprowadzi Ferrari F488 GTE EVO. Nazwiska jego partnerów nie są jeszcze znane.

Oto pełna lista zgłoszeń – do sezonu zgłosiły się 42 załogi:

zgloszenia elms 2022Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi