KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Williams bez kierowcy numer jeden w sezonie 2022?Szef zespołu Williams Jost Capito potwierdził, iż w przyszłym sezonie ekipa nie ma zamiaru podziału na pierwszego oraz drugiego kierowcę. Przypomnijmy, że do zespołu z siedzibą w Grove dołącza Alex Albon. Stawkę uzupełni Nicholas Latifi, dla którego będzie to już trzeci sezon w Williamsie.

Dla obu kierowców przyszły sezon nie będzie pierwszą okazją do pokazania się na torach Formuły 1. Albon jak i Latifi mają praktycznie identyczną liczbę odjechanych wyścigów w F1 – Tajlandczyk ma ich 38 natomiast Kanadyjczyk o jeden wyścig więcej – 39.

Drużynowa praca kluczem do przyszłych sukcesów

To moim zdaniem świetne, że Alex otrzymał drugą szansę na pokazanie się w Formule 1. Dzięki niemu nasz zespół może na tym tylko i wyłącznie skorzystać” – mówił na temat swojego nowego kierowcy Jost Capito.

To wiadome, że od razu nie zaczniemy wygrywać wyścigów czy też regularnie zdobywać podia. Jednak razem z Nickym jak i całym zespołem będziemy z pewnością ciężko pracowali, aby nasze wyniki były w przyszłości coraz lepsze. Moim zdaniem Alex świetnie odnajdzie się w tej roli. Już teraz gołym okiem widać jak dobrze dogaduje się z Nicholasem Latifim” – podkreśla Capito.W przyszłym sezonie nie zamierzamy przydzielić jakiemukolwiek z naszych kierowców rolę tego pierwszego. Alex jak i Nicholas w przyszłym sezonie będą traktowani tak samo” – mówi szef zespołu Williams.

Capito w swoich wypowiedziach zwraca również uwagę na spory progres, który w trakcie trwania poprzedniego sezonu poczynił Nicholas Latifi. Jego zdaniem lepsze wyniki Kanadyjczyka były za każdym przyćmione postawą George’a Russella.

Nicky w sezonie 2021 wykonał naprawdę znakomitą robotę. Jego dobrą postawę było widać zwłaszcza podczas sobotnich sesji kwalifikacyjnych, w których parę razy Kanadyjczyk kończył nawet przed Russellem. To ogromne wyzwanie mieć za swojego kolegę z zespołu kierowcę pokroju George’a. Poprzeczka była ustawiona dla Latifiego bardzo wysoko. Dlatego sądzę, że w przyszłości może to tylko i wyłącznie pozytywnie zaprocentować” – mówi na temat Latifiego Capito.

blank

źródło: autosport.com

Kuba SawińskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum