Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

WRT Kubica Ye Deletraz

„Dzięki mnie macie więcej followersów”Zabawny film z udziałem trójki kierowców ekipy WRT opublikowała European Le Mans Series. Robert Kubica, Yifey Ye i Louis Deletraz odpowiadają na pytania dotyczące swojej jazdy w ELMS i współpracy ze sobą.

Kiedy ta trójka spotkała się po raz pierwszy? Oczywiście na początku roku 2021 w Belgii w siedzibie swojej ekipy. Deletraz przyznał, że cieszył się na start z tak doświadczonym i znanym kierowcą jak Robert Kubica. „Dzięki mnie macie więcej followersów, choć nie jestem bardzo medialny” – zażartował Robert.

Jedno z pierwszych pytań dotyczyło pierwszego startu każdego z kierowców w LMP2.

„Pierwszym razem, kiedy jechałem w LMP2 były testy z Dallarą w 2015 czy 2016 roku, ale pierwszym wyścigiem było 24h Daytona, a potem ELMS” – powiedział Robert. Ye odpowiedział, że debiutował na początku tego roku w Asian Le Mans Series.

Jakie są relacje zawodników WRT?„Nie widzimy się często poza torem bo mamy inne obowiązki, choć umawialiśmy się na jakieś jazdy rowerami” – powiedział Kubica.

Zabawnie było, gdy padło pytanie, czy kierowcy WRT rywalizują między sobą na czasy. Ye odparł, że oczywiście, na co Robert powiedział: Tak? W takim razie jestem naprawdę stary”.

„Rozumiemy się dobrze w zespole, oczywiście patrzymy na swoje czasy, ale najważniejszy jest zespół” – dodał Deletraz.

Czy traktują oni triumf w ELMS jako rewanż za nieudaną końcówkę 24h Le Mans?

„Le Mans było ciężkie, naprawdę. Czasem nadal w nocy myślę sobie, jak to do cholery mogło się zdarzyć. Na ostatnim okrążeniu, takiego wyścigu…” – powiedział Deletraz.

Wszyscy kierowcy WRT zgodzili się, że najlepszym momentem sezonu była jego inauguracja w Barcelonie.

Cały film zobaczycie poniżej:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi