Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

blank

W naturalnym środowisku – bonusy z czwartku i wymowna rocznicaMyślę, że podobnie jak ja, odnajdujecie ogromną przyjemność z oglądania wczorajszych materiałów z Grand Prix Włoch. Mimo iż Robert Kubica wiele razy mówił, że „urodził się za późno” i nie pasuje do „nowoczesnego” padoku Formuły 1, to widać, że właśnie tam czuje się najlepiej i czuć, że tam przynależy.

Wywiady

 

Nagranie konferencji prasowej z udziałem Roberta Kubicy i Maxa Verstappena ukazało się wczoraj wieczorem na F1 TV Pro. Sporo wypowiedzi Kubicy i nie tylko prezentowałem wczoraj tutaj.

„Podobało mi się moje podejście, które wynikało z mojego doświadczenia, żeby nie powiedzieć wieku. Kiedy siedzisz obok Maxa zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele czasu upłynęło od momentu, gdy byłem w jego wieku. To pomogło mi zachować spokój i robić krok po kroku, podnieść poziom kiedy poczułem się pewniej” – mówił Robert na konferencji.Konferencję zobaczycie w całości tutaj:

Ale konferencja prasowa z udziałem Roberta Kubicy i Maxa Verstappena podobała się nie tylko nam. Oto kilka komentarzy zagranicznych kibiców na jej temat.

Nie zabrakło też żartów.Podczas rozmów z mediami Robert został też zapytany o Valtteriego Bottasa i jego ogłoszenie w Alfa Romeo Racing ORLEN.

„W przyszłym roku Formuła 1 zapewne mocno się zmieni. Jest to okazja do przetasowań. Są zmiany kierowców, zmiany przepisów więc przyszły rok będzie bardzo ekscytujący. Valtteri jest bardzo dobrym, utalentowanym kierowcą i to dobry ruch ze strony Alfa Romeo Racing ORLEN” – mówił Robert.

Kilka minut ze swojego wejścia na Monzy poświęciło Robertowi również Sky Sports. Przedstawione zostały ujęcia z jego dawnych występów (tych z Williamsa zabrakło) oraz mogliśmy obejrzeć krótką rozmowę z Robertem. Jak Polak czuł się w poniedziałek po wyścigu?„Z pewnością coś tam pobolewało, ale to normalne, nawet po przerwie zimowej kierowcom F1 nie jest łatwo. Jasne, jechałem w LMP2, jechałem w 24h Le Mans, ale to coś zupełnie innego. Myślę, że Zandvoort jest zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym bardzo wymagającym torem. Spodziewałem się jednak, że będzie gorzej, choć poniedziałkowa pobudka nie była tak bezproblemowa jak zazwyczaj” – powiedział Robert.

Rozmowa była prowadzona bardzo luźno, z dużą ilością śmiechu.

„Monza będzie podchwytliwa. Bardzo późno zorientowałem się, że to będzie format ze sprintem kwalifikacyjnym. Lepiej dla mnie byłoby mieć 3 treningi. Jasne, ścigałem się tu 2 miesiące temu w ELMS, ale oglądałem onboard z F1 i pomyślałem sobie, że lepiej będzie jak zapomnę o doświadczeniach z LMP2 bo inaczej będę hamował 50 metrów za wcześnie” – powiedział półżartem Polak.

Potem pojawiła się ważna wypowiedź na temat najbliższego weekendu.

„Nowy format będzie dużym wyzwaniem, choć dla kierowców podstawowych mniejszym niż dla mnie. Chodzi tu również o zmiany ustawień. Nie masz komfortu normalnych sesji, podczas których możesz poszukać czegoś w ustawieniach. Po Zandvoort mam coś w głowie jeżeli chodzi o setup. Zmieniliśmy parę rzeczy aby poprawić moją pewność siebie, ale jeżeli te zmiany nie zadziałają, to nie będzie czasu żeby to naprawić” – powiedział Kubica.

Wczoraj – jeszcze przed konferencją – Robert spotkał się z 20-ma z Was podczas zaległego zwiedzania garażu Alfy Romeo Racing ORLEN, potem były też aktywności zespołowe z dużą porcją śmiechu.Doszło wtedy do bardzo ciekawego spotkania z fanem.

Ciekawą rozmowę z Robertem zamieścił też Cezary Gutowski, a jej końcówka była kolejną „szpilką” wbitą Williamsowi: „Zdarzało się tak, że nawet ten, kto hamował później, wchodził szybciej w zakręty, otwierał wcześniej gaz, jechał wolniej” – mówił, analizując tor Monza. Całą rozmowę obejrzycie tutaj.

Rocznica

 

Jest coś niezwykłego w tym, że do takiego startu Roberta Kubicy dochodzi w 15 lat po jego pierwszym podium w Formule 1. Dokładnie 10 września 2006 roku stanął na 3. miejscu obok Michaela Schumachera i Kimiego Raikkonena. Tego ostatniego zastępuje teraz w wyścigu – to oczywistość.Kubica Schumacher Monza

Ale patrząc na to zdjęcie, człowiek uświadamia sobie, jak niezwykłą historię ma każdy z tych kierowców. Dwóch z nich niemal straciło życie i to wcale nie w F1. I z tej dwójki więcej szczęścia miał Robert. Jeżeli w ogóle można tu mówić o szczęściu.

Tuż po GP Włoch 2006 Schumacher ogłosił zakończenie kariery, a po 3 sezonach wrócił na 3 kolejne lata do F1 z Mercedesem. Kubica 5 lat po wykonaniu tego zdjęcia nie wiedział, czy kiedykolwiek wróci do sportu, a Raikkonen szukał swojego szczęścia w rajdach czy NASCAR. A gdy zakończył swoje rajdowe starty to Kubica je zaczął, bijąc osiągnięcia Fina.

Dziś jeden z nich kończy karierę w F1, drugi próbuje o nią walczyć, zaliczając być może pożegnalny start, a trzeci… raczej nie jest tego nawet świadom, o czym świadczą wypowiedzi jego żony.

A, a ten najniższy między nimi jest szefem FIA.

Jesteśmy świadkami pięknych historii z udziałem tej trójki, ale niestety również pełnych tragicznych wydarzeń.

Przechodząc już bardziej do Monzy, to nie da się odeprzeć wrażenia, że miejsce Roberta Kubicy jest w padoku F1. Czuje się tam najlepiej, widać po nim energię, widać radość i ogromny głód tego sportu.Wiemy, że szanse na 2022 rok w roli kierowcy podstawowego są nikłe, ale po tych dwóch weekendach jestem pewien jednego – chcę oglądać Roberta Kubicę w F1 – nawet w roli kierowcy rezerwowego.

Piątek

 

A dziś Robert jest już po kolejnej rozmowie, tym razem podczas jazdy.

Na pierwszy trening wyjedzie o godz. 14:30. Relacja live na blogu ruszy około godz. 14. Przypominam rozkład całego weekendu:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi