#41 Oreca 07 - Gibson / TEAM WRT / Louis Deletraz / Robert Kubica

„Gdyby nie ja i moi partnerzy, pewnie nie byłoby tu WRT”Okazuje się, że wkład Roberta Kubicy w program zespołu WRT w European Le Mans Series jest znacznie większy niż tylko jazda. Polak w rozmowie z Cezarym Gutowskim mówił o tworzeniu projektu, doborze taktyki i prędkości swoich partnerów.

„Minęło kilkanaście lat od mojego wygranego wyścigu w Kanadzie w 2008 roku. To najlepsze możliwe zakończenie tego weekendu. To szczególny dzień” – mówi Kubica o zwycięstwie swojego zespołu, potwierdzając, że mogli wygrać z jeszcze większą przewagą, ale forsowanie tempa w końcówce nie miało sensu.

Okazuje się, że już po pierwszych testach tym autem – miesiąc temu – Kubica miał przeczucie, że będzie ich stać w tym sezonie na zwycięstwa.„Louis podpytywał się o to, a ja mówiłem, że jeżeli chodzi o rytm to się nie martwię – chodzi o to, żeby wykonać naszą pracę bez błędów” – mówi Polak.

Jak się okazuje, udział Kubicy w całym projekcie WRT w ELMS miał kluczowe znaczenie.

„Ten projekt rodził się późno i jakby mnie tu nie było i nie byłoby moich partnerów czyli PKN Orlen, to tego projektu pewnie by tu nie było. Od razu złapaliśmy dobry kontakt z szefem zespołu Vincentem Vossem, mieliśmy plan, choć urodził się on dość późno, co nie ułatwia zadania. Jeżeli chodzi o moich partnerów zespołowych to była wspólna decyzja. Mamy bardzo dobry skład i tu w Barcelonie nie było między nami różnic dzięki czemu otwiera się sporo opcji” – mówi Robert.

Jak się okazuje, w Barcelonie ekipa mogła wykorzystać doświadczenie Roberta, również jeżeli chodzi o dobór opon.

„Bardzo często pierwszy stint zaczyna zawodnik srebrny, ale razem podjęliśmy inną decyzję. Mogliśmy tu dowolnie dobierać opony spośród dwóch dostępnych mieszanek, to nie będzie już dostępne w drugiej rundzie. Miałem swoje odczucia po testach, które przekazałem Louisowi i okazały się one poprawne więc pojechaliśmy strategią, o której myślałem już miesiąc temu podczas pierwszych jazd” – powiedział Polak.

Więcej jego wypowiedzi wysłuchacie tutaj.

Źródło: „Rozmawiamy otwarcie” – Robert Kubica opowiada o drodze do zwycięstwa w debiucie w ELMSPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

14 – 16 maja:

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:35 – Trening kierowców brązowych

godz. 10:00 – 2. trening
godz. 14:50 – Kwalifikacje

godz. 11:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi