KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

2020 Turkish Grand Prix, Sunday - LAT Images

Wolff przeszedł koronawirusa, mówi o umowie z HamiltonemSzef Mercedesa, Toto Wolff, potwierdził, że przeszedł zakażenie koronawirusem, a 10-dniową kwarantannę przeszedł w Kitzbuhel. Austriak mówił też o rozmowach z Lewisem Hamiltonem.

Wolff jest drugim szefem zespołu F1 – po Simonie Robertsie z Williamsa – który przeszedł zakażenie koronawirusem. W rozmowie z austriacką ORF przyznał, że miał bardzo niewielkie objawy zakażenia i czuje się dobrze.

Rozmowy trwają

 

W rozmowie z tą samą telewizją, Wolff mówił natomiast o nadal niepodpisanej umowie z Lewisem Hamiltonem na starty w Mercedesie w sezonie 2021. Jak przyznaje Austriak, rozmowy opóźnił fakt, że Hamilton nie był w stanie spotkać się z szefostwem zespołu twarzą w twarz. Przyznaje też jednak, że są pewne kwestie prawne, które wymagają dopracowania.„Prawnicy pracują bardzo ciężko, a my nie ułatwiamy im życia, sprzeczając się na Zoomie i rzucając im kłady pod nogi. Lewis jest jednak teraz w USA, a ja tu. W pewnym momencie to sfinalizujemy” – mówi, zaznaczając, że nie ma dużych różnic pomiędzy obiema stronami.

„Tak to jest z negocjacjami. Zawsze stajemy w dwóch narożnikach i to normalne. Podstawy naszej relacji są jednak bardzo mocne, odnosiliśmy sukcesy i chcemy je kontynuować w przyszłości. Czasem jednak trzeba wszystko obgadać w najmniejszych szczegółach i to zabiera trochę czasu. Przed Bahrajnem będziemy musieli coś podpisać” – dodaje Wolff.

Zapewnia on, że w negocjacjach nigdy nie pojawiła się karta „George Russella”, który udanie zastąpił Hamiltona w GP Sakhir.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum