F1 70th Anniversary Grand Prix

30 km/h różnic w prędkościach i słabe postoje VerstappenaJak wyglądają najważniejsze dane wyścigowe Grand Prix 70-lecia? Kto zrobił najwięcej pit-stopów, a kto był nadspodziewanie szybki w sektorach?

Wyniki wyścigu

 

Nie mieliśmy po nim żadnych kar, a zatem klasyfikacja z mety się nie zmieniła.

Wyniki Grand Prix 70-lecia

Best lapy

 

Po najszybsze okrążenie wyścigu sięgnął tym razem Lewis Hamilton tuż po swoim pit-stopie. Był aż sekundę szybszy od Maxa Verstappena. Trzeci czas miał Alex Albon. Choć oczywiście wiele zależało od mieszanki i czasu zjazdu, to warto zauważyć, że spośród tych, którzy dojechali do mety, dwa najgorsze czasy miały bolidy Alfy.najszybsze okrążenie wyścigu 70-lecia

Sektory

 

Dość zaskakujący może być fakt, że trzeci czas pierwszego sektora miał Sebastian Vettel. W pozostałych nie szło mu już tak dobrze, podobnie jak piątemu w tej sekcji Carlosowi Sainzowi. Zaskakujące mogą być też czasy Nicholasa Latifi w 2. i 3. sektorze, choć trzeba pamiętać, że ten kierowca zjechał po nowe opony tuż przed końcem wyścigu.

najlepsze czasy sektorów gp 70 lecia f1

Prędkości

 

Najwyższą osiągnął wczoraj Alex Albon i była ona o aż 32,4 km/h wyższa od prędkości Estebana Ocona. Jest to o tyle dziwne, że dotychczas Renault osiągało dość wysokie prędkości maksymalne. Oczywiście slip stream i DRS robią swoje.

maksymalne prędkości gp 70 lecia f1

Timing zjazdów

 

41 – tyle pit-stopów wykonali kierowcy podczas tego wyścigu. Dawno nie widzieliśmy aż tylu postojów. Oto momenty, w których zawodnicy zjeżdżali na zmianę opon. Co ciekawe, najmniej na zjazdach do boksów tracił Antonio Giovinazzi.timing pit-stopów

Pit-stopy

 

Znów najszybszy był Red Bull, tyle że tym razem z Alexem Albonem. Oba postoje Maxa Verstappena były przeciętne jak na nich – wykonane w ponad 3 sekundy. Mocna była ponownie obsługa mechaników Alfy.

wszystkie czasy pit-stopow

Strategie

 

Miło widzieć wreszcie taką różnorodność strategii, choć tylko jeden kierowca zdecydował się na używanie miękkich opon. 12 kierowców, spośród tych, którzy dojechali do mety, mieli strategię na 2 pit-stopy. Na jeden postój jechało 3 kierowców, a 4 zdecydowało się na aż trzy postoje.

Strategie GP 70-leciaOpony

 

25-okrążeniowy stint Kimiego Raikkonena na pośredniej oponie robi wrażenie. Najlepszy czas na tej mieszance miał Nicholas Latifi. Wynik Nico Hulkenberga na miękkiej oponie raczej nie robi wrażenia.

Wykorzystanie opon GP 7-lecia

Performance

 

Tradycyjnie zaglądamy jeszcze do wykresów Performance.

performance 70leciaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi