Alfa Romeo Racing Orlen Kimi Raikkonen

Raikkonen: „Późniejsze wejście przepisów nie będzie miało wpływu na moją decyzję”Kimi Raikkonen podczas dzisiejszej konferencji prasowej kierowców był pytany m.in. o swoją przyszłość, miejsce Alfa Romeo Racing Orlen w stawce ekip w sezonie 2020 oraz kartingowe pojedynki z synem.

Raikkonen zbliża się do pobicia rekordu Rubensa Barrichello w liczbie startów w F1. Do wyniku 322 brakuje mu tylko 10 i ma duże szanse wskoczyć w tej klasyfikacji na pierwsze miejsce po sezonie 2020. Czy będzie dalej jeździł w F1? Tego jeszcze nie wie.

„Nie miało” – odpowiada Fin, zapytany, czy przesunięcie wprowadzenia nowych przepisów w F1 miało wpływ na jego nastawienie do kontynuacji startów w F1.

„Tak już będzie z nowymi przepisami, ale to nie ma decydującego znaczenia na temat przyszłości. Nie przejechaliśmy jeszcze żadnego wyścigu. To dziwna sytuacja, dlatego musimy poczekać i zobaczyć” – mówi Raikkonen.Według kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, nie da się obecnie określić, jak na tle konkurentów wypada jego zespół.

„Po testach – jak każdego roku – trudno powiedzieć, kto gdzie jest. Jest wiele spekulacji. Prawdziwą historię mieliśmy obejrzeć podczas GP Australii, ale do tego nie doszło. Teraz miesiące później wreszcie pojedziemy i zobaczymy, gdzie jesteśmy na tle innych. Wszyscy przewożą poprawki więc kto wie. Zobaczymy” – powiedział Kimi.

Fin zdradził również, że zaczyna mu brakować „koni mechanicznych” w starciach kartingowych z synem Robinem.

„Nie wiem, jak mam go oceniać. Teraz chodzi o radość z jazdy. Pewnie kiedyś wykonamy więcej okrążeń, ale wiadomo jak jest z dziećmi – jednego dnia coś lubią, a kolejnego dnia nie. Dopóki mu się to podoba, to najważniejsze” – powiedział zapytany o kartingowe postępy syna.

„Jest coraz szybszy. Nie mogę za nim nadążyć w komercyjnych gokartach. Muszę mieć trochę więcej koni” – żartuje Fin.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi