Formula e fe gen 2

Na nowe auta trzeba będzie jeszcze poczekać

„W tych trudnych czasach dostosowanie kosztów w sporcie samochodowym jest priorytetem, aby zapewnić zrównoważony rozwój” – powiedział Jean Todt, prezes FIA. W związku z tym przeniesiono datę debiutu nowego auta w Formule – Gen2 EVO – na sezon 2021/2022.

Szósty sezon mistrzostw elektrycznych bolidów jest obecnie zawieszony. Przełożono już pięć wyścigów, w Sanyi, Rzymie, Paryżu, Seulu i Dżakarcie, a kolejny planowany wyścig jest dopiero 21 czerwca w Berlinie, lecz nie wiadomo czy i on nie zostanie przełożony. Kryzys koronawirusa wywołał niemałe spustoszenie w świecie motorsportu, wiele planowanych rewolucji technicznych nie wejdzie w życie w pierwotnym terminie.

Nowy samochód Gen2 EVO w miał zadebiutować w sezonie 2020/2021, tak się jednak nie stanie. FIA razem z dwunastoma ekipami jednogłośnie podjęła decyzję o odroczeniu zmian aut w sezonie 2021/2020.W celu przejścia przez kryzys najłagodniej jak się da wprowadzono także środki oszczędności dla zespołów. Formuła E razem z FIA po rozmowach z producentami zdecydowała się także na zmianę regulaminu technicznego w celu zapewnienia stabilności finansowej wszystkim zespołom w przyszłych latach.

Według zarządców wprowadzone zmiany zmniejszą koszty produkcji aut w przyszłych dwóch sezonach nawet o połowę. O rok przedłużono też homologację obecnych układów napędowych. Jeśli jednak producent zdecyduję się na zmianę specyfikacji, może to zrobić tylko jeden raz w ciągu następnych dwóch sezonów.

Bartosz UtnickiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 10 sierpnia

Urodził się Carlos Menditeguy (10 startów, 1 podium).

Jacques Laffite wygrywa GP Niemiec. Po raz 6. i ostatni z pole position startuje Alan Jones.

Pierwsze w historii Grand Prix Węgier wygrywa Nelson Piquet. Po raz 100. w F1 startuje Alain Prost. 70. podium w F1 zdobywa Renault.

Jacques Villeneuve triumfuje w GP Węgier. Drugie miejsce Damona Hilla to ostatnie podium zespołu Arrows w karierze i drugie i ostatnie podium Yamahy.

Archiwum