KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Formula e fe gen 2

Na nowe auta trzeba będzie jeszcze poczekać

„W tych trudnych czasach dostosowanie kosztów w sporcie samochodowym jest priorytetem, aby zapewnić zrównoważony rozwój” – powiedział Jean Todt, prezes FIA. W związku z tym przeniesiono datę debiutu nowego auta w Formule – Gen2 EVO – na sezon 2021/2022.

Szósty sezon mistrzostw elektrycznych bolidów jest obecnie zawieszony. Przełożono już pięć wyścigów, w Sanyi, Rzymie, Paryżu, Seulu i Dżakarcie, a kolejny planowany wyścig jest dopiero 21 czerwca w Berlinie, lecz nie wiadomo czy i on nie zostanie przełożony. Kryzys koronawirusa wywołał niemałe spustoszenie w świecie motorsportu, wiele planowanych rewolucji technicznych nie wejdzie w życie w pierwotnym terminie.

Nowy samochód Gen2 EVO w miał zadebiutować w sezonie 2020/2021, tak się jednak nie stanie. FIA razem z dwunastoma ekipami jednogłośnie podjęła decyzję o odroczeniu zmian aut w sezonie 2021/2020.W celu przejścia przez kryzys najłagodniej jak się da wprowadzono także środki oszczędności dla zespołów. Formuła E razem z FIA po rozmowach z producentami zdecydowała się także na zmianę regulaminu technicznego w celu zapewnienia stabilności finansowej wszystkim zespołom w przyszłych latach.

Według zarządców wprowadzone zmiany zmniejszą koszty produkcji aut w przyszłych dwóch sezonach nawet o połowę. O rok przedłużono też homologację obecnych układów napędowych. Jeśli jednak producent zdecyduję się na zmianę specyfikacji, może to zrobić tylko jeden raz w ciągu następnych dwóch sezonów.

Bartosz UtnickiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi