Monako 1996 wyścig

Mnóstwo ciekawych wyścigów do oglądania w sobotę

Niemal przez cały dzień będziemy mogli oglądać dziś bardzo ciekawe wyścigi z mniej lub bardziej zamierzchłych czasów. Prawdziwą perełkę przygotował nam oficjalny kanał F1.

Wyścigi

 

Zaczniemy jednak od serii DTM, która na swoim kanale na YouTube powtórzy drugi wyścig na Hockenheim z 2018 roku. To już o godz. 14:00.

O godz. 15:00 ci, którzy nie mogli oglądać Grand Prix Kanady 2008 w minioną niedzielę, będą mogli jeszcze raz przypomnieć sobie triumf Roberta Kubicy.

3 kierowców na mecie wyścigu F1? To możliwe, ale tylko w Monako i tylko na deszczu. Warto sobie obejrzeć ten wyścig, jeżeli go nie oglądaliście, bo to kawał całkowicie nieprzewidywalnego ścigania.

O godz. 18:00 przyjdzie czas na wirtualne ściganie i kolejne wyścigi cyklu All-Star Series. Ponownie będziemy mogli oglądać Legends Trophy oraz All-Star Battle. Co ciekawe, sponsorem tego cyklu został… ROKiT, sponsor m.in. Williamsa. W tym pierwszym wyścigu pojadą m.in. Emanuele Pirro, Dario Franchitti, Juan Pablo Montoya, Mika Salo, Vitantonio Liuzzi, Rubens Barrichello, Oliver Panis czy Emerson Fittipaldi. W drugim wyścigu zobaczymy m.in. Antonio Felix da Costa, Esteban Gutierrez, Neel Jani, Stoffel Vandoorne, Juan Manuel Correa, Luca Ghiotto, Billy Monger, Jack Aitken, Sean Gelael czy Anthony Davidson.O godz. 20:00 powtórzyć będzie można sobie ePrix Rzymu, a o godz. 22:00 Grand Prix Meksyku 2019 z udziałem Roberta Kubicy.

Oczywiście nie zabraknie programów z cyklu Legendy F1. Tym razem poznamy historie Ayrtona Senny, Mario Andrettiego, Nikiego Laudy, Alaina Prosta, Franka Williamsa i Gerharda Bergera.

Podsumowanie:
godz. 11:00 – Legendy F1: Ayrton Senna (Eleven Sports 1)
godz. 13:00 – Legendy F1: Mario Andretti (Eleven Sports 2)
godz. 14:00 – DTM – Hockenheim 2018 – 2. wyścig (YouTube)
godz. 15:00 – Grand Prix Kanady 2008 (Eleven Sports 1)
godz. 15:00 – Legendy F1: Niki Lauda (Eleven Sports 2)
godz. 16:00 – Grand Prix Monako 1996 (YouTube)
godz. 17:00 – Legendy F1: Alain Prost (Eleven Sports 2)
godz. 18:00 – All-Star Series Legends Trophy i All-Star Battle (YouTube)
godz. 18:00 – Legendy F1: Frank Williams (Eleven Sports 2)
godz. 20:00 – ePrix Rzymu 2019 (YouTube)
godz. 21:00 – Legendy F1: Gerhard Berger (Eleven Sports 1)
godz. 22:00 – Grand Prix Meksyku 2019 (Eleven Sports 2)Ode mnie

 

O Kubicy

O F1Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy