Marko

Helmut Marko chciał zarazić kierowców Red Bulla koronawirusem

Doradca zespołów sponsorowanych przez koncern Red Bulla w Formule 1 – Helmut Marko – przyznał w rozmowie z austriacką telewizją ORF, że chciał stworzyć „obóz”, w którym kierowcy Red Bulla mieliby celowo zarazić się koronawirusem i przejść COVID-19, uodparniając się na tę chorobę.

Marko był jednym ze zwolenników rozegrania Grand Prix Australii mimo zachorowania jednego z pracowników McLarena. Mówił wówczas, że koronawirus wywołuje chorobę „nieco groźniejszą niż grypa”.

„Chciałem zorganizować obóz, w którym moglibyśmy przetrwać mentalnie i fizycznie ten trudny czas. I to byłaby idealna okazja do przejścia tej infekcji. Wszyscy oni są zdrowymi, silnymi i młodymi mężczyznami więc nie ma na to lepszego momentu. A kiedy przyszłaby pora rywalizacji w F1, byliby od razu gotowi” – przyznał Marko.Pomysł ten nie spodobał się jednak wewnątrz ekip Red Bulla, dlatego został porzucony.

„Powiedzmy tak: nie zostało to dobrze przyjęte” – wyjaśnił, mówiąc, że ekipa teraz skupia się na utrzymaniu dobrej kondycji zawodników.

„Max przejeżdża teraz więcej wyścigów niż w prawdziwym sezonie. Jeździ w simracingu i uczestniczy w kilku wyścigach dziennie. Jednocześnie wszyscy muszą pracować ze swoimi fizjoterapeutami. Jeżeli będziemy mieli sezon składający się z 15 – 18 wyścigów, to będzie on bardzo bardzo wymagający fizycznie. Nie będzie można podczas niego poprawić swojej kondycji. Czas na to jest teraz” – dodaje Marko.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.