Testy Pirelli Abu Zabi 2019 F1

Pirelli przetestuje nowe opony specjalnie na Zandvoort

Włoski producent opon, potwierdził, że w trakcie drugiego tygodnia testów, zespoły sprawdzą nowe przednie opony, przygotowane z myślą o torze Zandvoort.

Nowa mieszanka będzie bazować na oponie C2, jednak ma być od niej twardsza i dużo bardziej wytrzymała. Takie działanie podyktowane jest charakterystyką toru w Holandii, a konkretnie dwóch ostatnich zakrętów, które przechodzą modernizację, w której wyniku, zostaną pochylone pod kątem 18 stopni.

„W przyszłym tygodniu wypróbujemy nowe opony przednie. Ten prototyp ma inną konstrukcje, ponieważ wciąż analizujemy dane z Zandvoort. Przeprowadziliśmy analizę nachylenia ostatniego zakrętu, a plan polega na użyciu tych opon o nieco wyższym ciśnieniu” – powiedział Mario Isola, szef Pirelli.

„Aby się na to przygotować, ponieważ nie jesteśmy całkowicie pewni tego, co nas czeka, ponieważ nie znamy danych dotyczących układu i nierówności asfaltu, planujemy użyć tych opon o nieco innej konstrukcji, jak na razie, tylko w Barcelonie. Guma będzie działać nieco inaczej, ponieważ jest bardziej wytrzymała”

„Może możemy jeździć na zwykłych oponach, z odpowiednimi ustawieniami, ale wolimy także wypróbować różne rozwiązania i mamy okazję to zrobić w Barcelonie podczas testów przedsezonowych”

Mario Isola mówi, że dostarczą dwa zestawy prototypowych opon na samochód. Jednak podkreśla, że tylko przednie są inne.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.