Testy Pirelli Abu Zabi 2019 F1

Pirelli przetestuje nowe opony specjalnie na Zandvoort

Włoski producent opon, potwierdził, że w trakcie drugiego tygodnia testów, zespoły sprawdzą nowe przednie opony, przygotowane z myślą o torze Zandvoort.

Nowa mieszanka będzie bazować na oponie C2, jednak ma być od niej twardsza i dużo bardziej wytrzymała. Takie działanie podyktowane jest charakterystyką toru w Holandii, a konkretnie dwóch ostatnich zakrętów, które przechodzą modernizację, w której wyniku, zostaną pochylone pod kątem 18 stopni.

„W przyszłym tygodniu wypróbujemy nowe opony przednie. Ten prototyp ma inną konstrukcje, ponieważ wciąż analizujemy dane z Zandvoort. Przeprowadziliśmy analizę nachylenia ostatniego zakrętu, a plan polega na użyciu tych opon o nieco wyższym ciśnieniu” – powiedział Mario Isola, szef Pirelli.

„Aby się na to przygotować, ponieważ nie jesteśmy całkowicie pewni tego, co nas czeka, ponieważ nie znamy danych dotyczących układu i nierówności asfaltu, planujemy użyć tych opon o nieco innej konstrukcji, jak na razie, tylko w Barcelonie. Guma będzie działać nieco inaczej, ponieważ jest bardziej wytrzymała”

„Może możemy jeździć na zwykłych oponach, z odpowiednimi ustawieniami, ale wolimy także wypróbować różne rozwiązania i mamy okazję to zrobić w Barcelonie podczas testów przedsezonowych”

Mario Isola mówi, że dostarczą dwa zestawy prototypowych opon na samochód. Jednak podkreśla, że tylko przednie są inne.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.