Mark Gallagher

Gallagher: Kubica ma jeszcze wiele do ugrania w Alfie

Według Marka Gallaghera, byłego dyrektora w ekipach Jordan, Jaguar czy Red Bull, a obecnie komentatora F1, zarówno dla Roberta Kubicy jak i PKN Orlen, nawiązanie współpracy z zespołem Alfy Romeo ma duży sens.

Podczas rozmowy z onet.pl, Gallager powiedział: „Dla Roberta ten wybór ma sens, ponieważ samochód Alfa Romeo prawdopodobnie będzie konkurował w środku stawki. Co niestety nie miało miejsca w przypadku Williamsa. Zespół z Hinwil ma zalety w postaci napędu Ferrari i silnego zaplecza projektantów technicznych. Myślę, że to da Kubicy szansę zobaczyć, gdzie naprawdę znajduje się w tym momencie jako kierowca F1. Będzie miał okazję porównać się w konkurencyjnym bolidzie zarówno z doświadczonym mistrzem świata, jak i młodym kierowcą. Oczywiście możliwe jest to, że Kubica zastąpi jednego z nich, jeśli Kimi lub Antonio będą mieć problemy” – mówi Gallagher.

Również PKN Orlen zyska na współpracy: „Moim zdaniem ta współpraca jest bardzo sensownym rozwiązaniem dla Orlenu. Wiele się nauczyli podczas współpracy z Williamsem i zobaczyli potencjał Formuły 1 w przyciąganiu sieci biznesowych na całym świecie. A także użyteczny walor marketingowy we własnym kraju”.

Według dziennikarza, Robert może liczyć w przyszłości na coś więcej niż tylko posadę kierowcy rezerwowego.

„Robert jest w tym samym wieku co Lewis Hamilton, który ma zamiar rozpocząć kolejny kontrakt w 2021 roku. Jeśli krakowianin dobrze się spisze w roli rezerwowego kierowcy, może dostać szansę na powrót do kokpitu w roku 2021. Spodziewam się, że wtedy Kimi w końcu przejdzie na emeryturę w wieku 41 lat. Więc jest jeszcze wiele do ugrania” – mówi Gallagher.

Cały wywiad przeczytacie tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy