Robert Kubica DTM test

Deja vu – czekając na DTM (?)

Styczeń – to w tym miesiącu mamy poznać „inne aktywości” Roberta Kubicy w sezonie 2020. Podobnie jak było w przypadku ogłoszeń dotyczących F1, przedłużająca się „cisza” powoduje różne domniemania, które raczej nie są trafne.

„Ucichło”

 

Niektórzy z Was zastanawiają się, czemu nie ma żadnych nowych wieści na temat Roberta Kubicy w serii DTM. Po grudniowych testach i wypowiedziach zainteresowanych stron, można było uznać za oczywiste, że to właśnie tam skieruje swoje kroki Polak by odzyskać radość ścigania.

I raczej nic się w tym względzie nie zmieniło. To nadal DTM jest zdecydowanie najbardziej prawdopodobnym kierunkiem Roberta. I to, że „ucichło” nie znaczy, że coś się w tej sprawie posypało lub że ogłoszone 1 stycznia zobowiązania sprawiają, że przestała być to opcja „korzystna”.

Zdecydowanie nie liczyłbym na to, że rola kierowcy rezerwowego w Alfa Romeo Racing Orlen pozostanie jedynym zajęciem Roberta Kubicy w tym roku. Byłoby to duże zaskoczenie i choć mogłoby to oznaczać interesujące perspektywy, to tylko hiperoptymiści lub hiperpesymiści mogą się na to nastawiać.

Trzeba po prostu dograć szczegóły pomiędzy minimum trzema stronami całej umowy i warto podkreślić tu słowo „minimum”. I nawet jeżeli tych szczegółów jest więcej niż się spodziewano, to chodzi o to, żeby więcej stron było bardziej zadowolonych. Według mnie zatem żadnej znaczącej zmiany planów nie będzie.

Zwyczajnie – musimy czekać i pamiętać, że czasu jest dużo. Testy serii DTM zaczynają się pomiędzy 16 a 18 marca. Oczywiście wcześniej kierowców będzie czekała praca w fabryce, ale to można zacząć w każdej chwili, nawet przed przygotowaniem oficjalnych komunikatów.

Kiedy?

 

Ze słów prezesa Daniela Obajtka wnioskuję, że również w swojej podstawowej serii, Robert Kubica będzie promował PKN Orlen. Dla mnie to była jedna z większych zagadek przed rozpoczęciem tego roku. To dobra informacja, która sprawia jednak, że „załatwić” trzeba więcej spraw.

Nie wiem, czy dla Orlenu będzie to miało jakieś znaczenie, wszak ogłoszenie współpracy z Alfą nastąpiło 1 stycznia, ale trwający Rajd Dakar to nie jest idealny termin na ogłaszanie ważnych wieści. Można to jednak brać pod uwagę.

Ogłoszenie może nastąpić dziś, a może 31 stycznia. Na chwilę obecną uważam, że bliżej będzie to tej drugiej daty niż dzisiejszej. Ponownie zatem zakończyć muszę zdaniem, że musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenia. I choć jak mantrę powtarzam, że z Robertem Kubicą nigdy nic nie wiadomo, to tu niespodzianek się nie spodziewam.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy