Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Race Day - Abu Dhabi, UAE

Mało pit-stopów, różnice małe i duże – podsumowanie danych GP Abu Zabi

Wyniki, wszystkie czasy okrążeń, przebieg wyścigu, best lapy, prędkości, sektory, strategie, opony, pit-stopy, performance i nie tylko – zapraszam na liczbowe podsumowanie rywalizacji na Yas Marina Circuit!

Wyniki

 

Ostatecznie Charles Leclerc utrzymał 3. miejsce w Grand Prix Abu Zabi, jednak na Ferrari została nałożona kara €50 tys. za nieprawidłową deklarację ilości paliwa w bolidzie Charlesa Leclerca. Robert Kubica realnie stracił do George Russella 30 sekund.

Wyniki GP Abu Zabi 2019 F1

Przebieg wyścigu

 

Najlepsze okrążenia

 

Patrząc na najlepsze okrążenie George Russella w wyścigu, można wysnuć wniosek, że Williamsy rzeczywiście były bliżej jeżeli chodzi o tempo wyścigowe. Na 50. okrążeniu na mających kilkanaście okrążeń przebiegu oponach pośrednich Anglik wykręcił 13. wynik – o aż 1,4 sekundy lepszy od Roberta Kubicy, który uzyskał swój best lap na nieco starszych oponach w tej samej fazie wyścigu. To tylko pokazuje, jak mocno uszkodzone było auto Kubicy po kontaktach z Russellem i Giovinazzim.

najszybsze okrążenia F1 abu zabi 2019

Wszystkie kółka Kubicy i Russella

 

Początek wyścigu tradycyjnie należał do Roberta Kubicy. Do czasu zjazdu do boksów Polak miał 13 szybszych kółek od Russella a Anglik 10 szybszych od niego. Potem wykorzystał świeższe opony i zaliczył kolejne szybsze kółka.

Na tym się jednak skończyło. Gdy tylko Russell dostał nowe opony, miał tylko jedno słabsze kółko od Kubicy, wynikające z dublowania. Jadący pokiereszowanym bolidem Polak miał również dużo niebieskich flag.

Wszystkie kółka Kubicy i Russella

Czasy sektorów

 

Robert Kubica miał najgorsze czasy we wszystkich sektorach, ale George Russell notował 13. i dwa razy 14. rezultat.

czasy sektorów Abu Zabi 2019 F1

Prędkości

 

Różnice między Kubicą a Russellem nie są duże, choć w każdym punkcie pomiaru szybszy był Anglik. W przeciwieństwie do kwalifikacji, Williams w wyścigu nie osiągał wysokich prędkości na tle rywali.

prędkości abu zabi 2019 F1

Wizyty w boksach

 

Co ciekawe, mimo że wyścig ukończyło 19 kierowców, to mieliśmy tylko 26 wizyt w boksach. Najkrócej trwała wizyta Verstappena – 21,023 sekundy. U Kubicy było to 21,688, a u Russella 22.272.

wszystkie zjazdy do boksów Abu Zabi F1 2019

Pit-stopy

 

Tym razem mechanicy Williamsa uzyskali czwarty czas zmiany kół – 2,39 sekundy. Najszybszy ponownie Red Bull – 2,06.

Wszystkie pit-stopy GP Abu Zabi 2019 F1

Strategie

 

14 kierowców zdecydowało się na strategie jednego postoju przy czym działo się to w różnych momentach wyścigu w zależności od opon, na jakich startowali. Najwyżej z kierowców, którzy mieli dwa postoje, był Charles Leclerc – na 3. miejscu.

Strategie Abu Zabi 2019 F1

Opony

 

Najdłuższy stint trwał 52 okrążenia i został wykonany na mieszance twardej. Była ona najczęściej używaną podczas tego wyścigu.

Opony Abu Zabi 2019 F1

Performance

 

Tym razem to Russell miał wyższy wskaźnik performance, uzyskując wynik 4.5. Kubica miał 4.3. Robert ma wyższe wskaźniki Throttle, breaking i agression, a Russell steering i cornering.

Performance Abu Zabi 2019 F1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy