Motor Racing - Formula One World Championship - Belgian Grand Prix - Practice Day - Spa Francorchamps, Belgium

PKN Orlen: Kilka scenariuszy jest na stole

W rozmowie z TVP Sport Adam Burak – dyrektor ds. Komunikacji PKN Orlen prosił kibiców i dziennikarzy o kilka tygodni sierpliwości w kwestii ogłoszenia przyszłości Roberta Kubicy w wyścigach.

„Mamy kilka możliwości, kilka scenariuszy jest dzisiaj na stole więc jesteśmy pewni, że zarówno Orlen jak i Robert Kubica razem będziemy w Formule 1 w przyszłym roku” – mówił w materiale pokazanym w Sportowym Wieczorze Adam Burak.

W materiale mówi się, że najbardziej prawdopodobnymi kierunkami są Haas i Racing Point przy czym w tym pierwszym zespole Robert Kubica miałby liczyć na więcej jazd w bolidzie oraz swobodę w wyborze innej serii. Pada stwierdzenie, że podpisanie umowy z Amerykanami może być tylko kwestią czasu.

„Nie chcę dziś podawać konkretnych dat ani szczegółów – dla dobra samych negocjacji, ale proszę dać nam przynajmniej kilka tygodni by to wszystko się pospinało i byśmy mogli wrócić do państwa z dobrymi informacjami” – dodał Adam Burak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy