Motor Racing - Formula One World Championship - Belgian Grand Prix - Practice Day - Spa Francorchamps, Belgium

PKN Orlen: Kilka scenariuszy jest na stole

W rozmowie z TVP Sport Adam Burak – dyrektor ds. Komunikacji PKN Orlen prosił kibiców i dziennikarzy o kilka tygodni sierpliwości w kwestii ogłoszenia przyszłości Roberta Kubicy w wyścigach.

„Mamy kilka możliwości, kilka scenariuszy jest dzisiaj na stole więc jesteśmy pewni, że zarówno Orlen jak i Robert Kubica razem będziemy w Formule 1 w przyszłym roku” – mówił w materiale pokazanym w Sportowym Wieczorze Adam Burak.

W materiale mówi się, że najbardziej prawdopodobnymi kierunkami są Haas i Racing Point przy czym w tym pierwszym zespole Robert Kubica miałby liczyć na więcej jazd w bolidzie oraz swobodę w wyborze innej serii. Pada stwierdzenie, że podpisanie umowy z Amerykanami może być tylko kwestią czasu.

„Nie chcę dziś podawać konkretnych dat ani szczegółów – dla dobra samych negocjacji, ale proszę dać nam przynajmniej kilka tygodni by to wszystko się pospinało i byśmy mogli wrócić do państwa z dobrymi informacjami” – dodał Adam Burak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy