opony Pirelli Williams

Opony na Belgię – Williams standardowo, Russell z największą liczbą twardych

Pirelli podało wybory opon kierowców na Grand Prix Belgii, które zostanie rozegrane na przełomie sierpnia i września. Williams standardowo rozdzielił strategię swoich kierowców.

Na rywalizację na Spa, Pirelli dostarczy zespołom najtwardszy zestaw swoich opon, a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka). Dla Williamsa to raczej dobra wiadomość, gdyż im twardsze opony tym strata ekipy z Grove mniejsza.

Najbardziej popularnymi wyborami są 1 komplet opon twardych, 3 komplety opon pośrednich i 9 kompletów opon miękkich oraz 1 komplet opon twardych, 2 komplety opon pośrednich i 10 kompletów opon miękkich. Na każdy z tych wariantów zdecydowało się po 8 zawodników.

Tym razem tylko dwa zespoły zdecydowały się na rozdzielenie strategii między swoimi kierowcami – Mclaren i Williams.

Jedynym, który będzie miał do dyspozycji 2 komplety opon twardych, będzie George Russell.

Ciekawie wyglądają wybory opon zespołów, o których mówi się, że najlepiej w tym sezonie radzą sobie z oponami – Mercedes i McLaren. Hamilton, Bottas i Norris będą mieli po 4 komplety opon pośrednich i tylko 8 kompletów opon miękkich.

Oto rozpiska opon na Grand Prix Belgii:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.

Najnowsze wpisy