Mick Schumacher pojedzie w Bahrajnie podczas testów i to w Ferrari!

Po tym, jak w ubiegłym roku został mistrzem serii European Formula 3, by na ten rok dostać angaż w Formule 2 w zespole Prema Racing, kariera Micka Schumachera nabiera dalszego rozpędu.

19 stycznia syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera został ogłoszony kierowcą akademii Ferrari i to właśnie stanowi motor napędowy najnowszych doniesień. Jak informuje Auto Bild, Niemiec ma wziąć udział w testach młodych kierowców po Grand Prix Bahrajnu. Na tym samym torze, na którym już w ten weekend przyjdzie mu rywalizować w Formule 2, wkrótce Schumacher ma zasiąść za sterami jeszcze szybszego single-seatera.

Jak informuje Autosport, Mick pojedzie już we wtorek, pierwszego dnia testów i to dla Ferrari, ekipy, w której startował jego ojciec i w której barwach zdobył 5 tytułów mistrzowskich z rzędu.

Co ciekawe, Mick ma wówczas jeździć również bolidem Alfa Romeo – zespołu, który ma już dwójkę młodych kierowców: rezerwową Tatianę Calderón i rozwojowego Juana Manuela Correę, także rywalizujących w tym roku w F2. Stanie się to dzień po debiucie w Ferrari.

Do tej pory Mick Schumacher za sterami bolidu Formuły 1 siedział tylko raz – podczas pokazowego przejazdu na torze Spa-Francorchamps w Benettonie B194, którym jego ojciec zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata w 1994 roku.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.