Mick Schumacher pojedzie w Bahrajnie podczas testów i to w Ferrari!

Po tym, jak w ubiegłym roku został mistrzem serii European Formula 3, by na ten rok dostać angaż w Formule 2 w zespole Prema Racing, kariera Micka Schumachera nabiera dalszego rozpędu.

19 stycznia syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera został ogłoszony kierowcą akademii Ferrari i to właśnie stanowi motor napędowy najnowszych doniesień. Jak informuje Auto Bild, Niemiec ma wziąć udział w testach młodych kierowców po Grand Prix Bahrajnu. Na tym samym torze, na którym już w ten weekend przyjdzie mu rywalizować w Formule 2, wkrótce Schumacher ma zasiąść za sterami jeszcze szybszego single-seatera.

Jak informuje Autosport, Mick pojedzie już we wtorek, pierwszego dnia testów i to dla Ferrari, ekipy, w której startował jego ojciec i w której barwach zdobył 5 tytułów mistrzowskich z rzędu.

Co ciekawe, Mick ma wówczas jeździć również bolidem Alfa Romeo – zespołu, który ma już dwójkę młodych kierowców: rezerwową Tatianę Calderón i rozwojowego Juana Manuela Correę, także rywalizujących w tym roku w F2. Stanie się to dzień po debiucie w Ferrari.

Do tej pory Mick Schumacher za sterami bolidu Formuły 1 siedział tylko raz – podczas pokazowego przejazdu na torze Spa-Francorchamps w Benettonie B194, którym jego ojciec zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata w 1994 roku.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.