Alfa Romeo ogłosiła nazwisko kierowcy rozwojowego

Zespół F1 Alfa Romeo Racing niedawno potwierdził Tatianę Calderon jako swojego kierowcę rezerwowego. Tym razem ekipa z Hinwil poinformowała, kto został jej kierowcą rozwojowym.

Czwartym zawodnikiem ekipy zostanie 19-letni Juan Manuel Correa, który rok temu ścigał się w GP3 z teamem Jenzer Motorsport, by w tym roku awansować do Formuły 2. Będzie w niej jeździć w barwach Sauber Junior Team by Charouz u boku Calluma Ilotta.

Jak wypowiedział się szef ekipy, Frédéric Vasseur, „Juan Manuel rozpocznie nowe wyzwanie w swojej karierze jako kierowca rozwojowy w naszym teamie, równocześnie wzmacniając swoje umiejętności i rozwijając się jako kierowca wyścigowy”.

Correa, który przygodę z single-seaterami rozpoczął w niemieckiej i włoskiej F4 w barwach Prema Powerteam przyznaje, że „otrzymanie tej możliwości i bycie częścią zespołu będącego ikoną i solidną marką w motorsporcie, zwłaszcza w Formule 1, jest przywilejem dla każdego kierowcy.” Dodaje także, że zrobi wszystko, by jak najlepiej wykorzystać szansę, równocześnie dziękując Fredowi i całemu zespołowi Alfa Romeo Racing.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).