Alfa Romeo ogłosiła nazwisko kierowcy rozwojowego

Zespół F1 Alfa Romeo Racing niedawno potwierdził Tatianę Calderon jako swojego kierowcę rezerwowego. Tym razem ekipa z Hinwil poinformowała, kto został jej kierowcą rozwojowym.

Czwartym zawodnikiem ekipy zostanie 19-letni Juan Manuel Correa, który rok temu ścigał się w GP3 z teamem Jenzer Motorsport, by w tym roku awansować do Formuły 2. Będzie w niej jeździć w barwach Sauber Junior Team by Charouz u boku Calluma Ilotta.

Jak wypowiedział się szef ekipy, Frédéric Vasseur, „Juan Manuel rozpocznie nowe wyzwanie w swojej karierze jako kierowca rozwojowy w naszym teamie, równocześnie wzmacniając swoje umiejętności i rozwijając się jako kierowca wyścigowy”.

Correa, który przygodę z single-seaterami rozpoczął w niemieckiej i włoskiej F4 w barwach Prema Powerteam przyznaje, że „otrzymanie tej możliwości i bycie częścią zespołu będącego ikoną i solidną marką w motorsporcie, zwłaszcza w Formule 1, jest przywilejem dla każdego kierowcy.” Dodaje także, że zrobi wszystko, by jak najlepiej wykorzystać szansę, równocześnie dziękując Fredowi i całemu zespołowi Alfa Romeo Racing.

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi