Kubica pojedzie w środę i piątek

ROKiT Williams racing podał harmonogram jazd swoich kierowców na drugą turę przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Ekipa Roberta Kubicy i George Russella tym razem odeszła od tradycji dawania kierowcom po pół dnia jazd i poszczególne dni będą należały albo do Polaka albo do Anglika. W harmonogramie jazd, zgodnie z zapowiedzią, nie ma Nicholasa Latifi.

Zgodnie z podanym w niedzielę wieczorem harmonogramem, we wtorek jeździł będzie George Russell – przez cały dzień, a zatem od godz. 9 do godz. 18 z godzinną przerwą między 13:00 a 14:00. W środę FW42 przejmie Robert Kubica, podobnie jak w piątek. Czwartek będzie należał do Russella.

To rozwiązanie daje nieco więcej czasu w bolidzie każdemu z kierowców oraz mechanikom i inżynierom, a w obecnej sytuacji w Williamsie liczy każda się każda minuta. Podczas pierwszej tury testów ekipa przejechała tylko 88 okrążeń, przystępując do jazdy dopiero w przedostatnim dniu. W piątek Williams miał swój dzień filmowy, podczas którego przejechał 100 kilometrów.

Williams podał również harmonogram dla mediów kierowcy będą udzielali swoich wywiadów przez 10 minut  po zakończeniu jazd, około 18:05 przed garażem. Claire Williams natomiast spotka się z mediami w środę o godz. 15:00. W czwartek dziennikarze będą mogli o tej samej godzinie porozmawiać z Paddy Lowe`m.

Przypominam, że druga tura testów nie będzie transmitowana na żywo w Polsce – również w F1 TV Pro. Testów nie będzie transmitowała również telewizja Sky Sports. Będziemy mieli natomiast codzienne, wieczorne podsumowania w Eleven Sports. Będziemy oczywiście mieli dostęp do live timingu z testów.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.