Oficjalnie: Robert Kubica wraca do Formuły 1!!! [Relacja live]

rOBERT kUBICA WRACA F1 Formuła 1 Williams

Jest dobrze, już nie musi się chłodzić! Po prawie 8 latach od wypadku, który niemal odebrał mu życie, sprawił wielu bólu fizycznego i psychicznego, po latach walki o odzyskanie sprawności, Robert Kubica wraca tam, gdzie jego miejsce! Spełniły się marzenia jego samego, kibiców i wszystkich Polaków, a królowa motorsportu odzyskała swój wielki talent! Jesteśmy świadkami najpiękniejszego powrotu w historii motorsportu! Robert Kubica będzie startował w sezonie 2019 w barwach Williamsa!

Sam kierowca i Williams potwierdziły to przed chwilą – Robert Kubica będzie kierowcą wyścigowym zespołu w sezonie 2019!

Wierzyliśmy w to od momentu wypadku, choć momentami nie było łatwo i przychodziły chwile zwątpienia. Najpierw były lata cierpienia po stracie F1, później nowa nadzieja związana z rajdami – sukcesy w nich, połączone z dużymi rozczarowaniami, a następnie miesiące frustracji i niepewności – nie tyle co do Formuły 1, ale motorsportu w ogóle.

Później przyszedł czas na przerwę i finalny atak by wrócić na szczyt. Udało się – na przekór wszystkiemu i wszystkim. Robert Kubica wrócił do Formuły 1, która nie przypomina tej z czasów jego świetności. Musiał pokonać nie tylko swoje ograniczenia, ale przede wszystkim układy personalne i finansowe, przełknąć gorycz porażki i pracować kolejne miesiące.

Dziś to wszystko odchodzi na dalszy plan, dziś skupiamy się tylko na jednym – znów zobaczymy Roberta Kubicę na starcie wyścigu Formuły 1! Tylko on mógł tego dokonać, tylko Robert Kubica był w stanie swoją determinacją przezwyciężyć tak ogromne przeciwności i nie ustać w dążeniu do powrotu.

Trudno jest w tym momencie napisać więcej, bo tyle myśli i tyle wspomnień pojawia się w głowie. To wielkie święto Roberta Kubicy, ale również jego kibiców, którzy dopingowali mu przez te trudne lata. Nikt nie jest w stanie pojąć, jak wiele Robert przeszedł przez ostatnie lata i choć teraz może to odejść nieco na dalszy plan, to warto zawsze mieć z tyłu głowy tę historię.

Dziękuję Wam wszystkim, chylę czoła przed wszystkimi wspierającymi Roberta – Brawo! Jestem dumny, że mogliśmy razem w tym miejscu czekać na tę chwilę!

Gdy rozpoczynałem tego bloga, w najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się, że będzie mi dane wspólnie kibicować w tym miejscu z tak wieloma wspaniałymi osobami. Przyjaźnie, ciekawe znajomości, interesujące dyskusje – to wszystko stało się moim udziałem w ostatnich latach właśnie dzięki innym kibicom Roberta.

Sezon 2019 Formuły 1 zaczyna się 17 marca.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.