KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Byłem zszokowany i zawstydzony

Bardzo zdecydowany w swoich wypowiedziach na temat formy bolidu Williamsa był Robert Kubica po dzisiejszym pierwszym treningu, podczas którego prowadził tegoroczne auto. Polak jest jednak zadowolony ze swojej formy i z dużą pewnością siebie wypowiada się o swojej wartości. Przeczytajcie zbiór bardzo ciekawych wypowiedzi Roberta. 

„To była trudna sesja z bardzo trudnym balansem. Coś, czego w sumie oczekiwaliśmy, ale nie w aż takim stopniu. To był dla mnie szok. Mimo to czułem się całkiem komfortowo choć trudno mówić o komforcie przy tak złym balansie i tak trudnych warunkach. Myślę, że wykonałem to, o co byłem proszony i jestem zadowolony z mojej dyspozycji. Wiem, że byłem 19. ale czasem trzeba zdać sobie sprawę, że są inne priorytety i mimo że warunki i balans samochodu były bardzo, bardzo trudne, udało mi się pojechać dobrze. Czułem się jednak zażenowany gdy prowadziłem ten samochód ponieważ był tak trudny i tak wolny w niektórych miejscach. Nie mogliśmy zrobić więcej” – powiedział Robert Kubica dla Sky Sports po dzisiejszym treningu.

Co natomiast mówi Polak o swoich osobistych odczuciach na temat jazdy w Barcelonie?

„Ten test był jednak dla mnie dobry, ponieważ trzeba znać swoje limity i limity samochodu. W moim położeniu muszę dostarczyć feedback i nie mogę robić głupich rzeczy. Jestem zadowolony z tego, jak reagowałem na te warunki. Spodziewałem się większych emocji. Większe towarzyszyły mi w przeszłości kiedy testowałem pierwszy raz czy nawet w Abu Zabi. Mimo że nie jeżdżę często, staje się to bardziej naturalne. Na pewno miło uczestniczyć w oficjalnej sesji weekendu wyścigowego, ale miło byłoby jechać kolejne sesje” – dodał Robert.

Wypowiedzi polskiego kierowcy publikuje również Autosport.

„Aby cieszyć się jazdą, trzeba mieć samochód, który jest dopasowany do twojego stylu jazdy i daje ci margines do jazdy. Często i niestety teraz jesteśmy w pozycji, w której jeździmy po torze a nie jeździmy samochodem. To nie jest przyjemne, to ciężka praca. Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale ciężko jest być cztery sekundy za resztą i pracuje się w takich warunkach ciężej niż walcząc o jedną czy dwie dziesiąte sekundy. Wiem dokładnie, co jest naszą słabą stroną i zaczęliśmy projekt, który powinien pomóc nam lepiej to zrozumieć i poprawić wszystko, ale to nie kwestia jednego dnia czy jednego miesiąca” – stwierdził Kubica.

Zapytany o porównania z Lance Strollem, stwierdził: „Znam swoją wartość, nie muszę patrzeć na czasy”.

„Balans był najgorszy w tym sezonie, powiedział to też Lance. Sesja była trudna, musieliśmy zostać przy takich ustawieniach by wykonać nasz plan czyli przetestować pewne elementy aerodynamiczne. Udało się zminimalizować wpadki, co nie było łatwe z naszym bolidem” – powiedział z kolei Robert w wypowiedzi dla Eleven Sports.

Ciekawe wypowiedzi Roberta przekazuje Aldona Marciniak z Przeglądu Sportowego: „Jeśli mi czegoś brakuje, to dlatego, że jeżdżę co dwa miesiące. Jeśli mi czegoś brakuje. Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale nie sądzę, że muszę coś udowaniać. Mam tempo, ale teraz muszę wykonać swoją pracę”

Smedley chwali

Dobrze pracę Roberta Kubicy ocenił Rob Smedley, szef rozwoju bolidu Williamsa.

„Robert wykonał świetną pracę, ale tego po nim oczekiwaliśmy. Oba samochody zmagały się z balansem, ale mamy pewne obiektywne dane, nad którymi będziemy teraz pracować. Praca wykonana przez Roberta przy testowaniu części aerodynamicznych była bardzo przydatna i jest to podstawa do tego, co Robert będzie robił w przyszłym tygodniu” – powiedział Rob Smedley na temat pracy Roberta Kubicy w dzisiejszym treningu.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi