KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

I znów w Barcelonie – przed bardzo emocjonującym tygodniem

Testy FP1 Barcelona 2018 Robert Kubica Williams

Przed nami czas ogromnych emocji w związku z występem Roberta Kubicy w pierwszym treningu przed Grand Prix Barcelony oraz w testach po zakończeniu piątej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1. Przeczytajcie najważniejsze informacje na temat tych dni, przede wszystkim jednak o tym, jak kibicować Robertowi Kubicy – zarówno na miejscu, jak i przed telewizorami czy komputerami.

Daty

Wiemy już dokładnie, kiedy Robert pojedzie w Barcelonie. Polak wystąpi w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii – zaplanowanym na piątek, 11 maja na godz. 11:00.

Następnie Robert weźmie udział w drugim dniu testów dla młodych kierowców – 16 maja. Będą one trwały od godz. 9:00 do godz. 18:00.

Miejsce

Położony pod Barceloną Circuit de Barcelona Catalunya to kultowy obiekt dla Formuły 1, od lat goszczący właśnie przedsezonowe testy Formuły 1. Jego otwarcie nastąpiło w 1991 roku. Położony jest około 30 kilometrów od centrum Barcelony. Jego dokładny adres to Mas La Moreneta, 08160 Montmelo, Apartat de Correus 27.

Sam tor liczy sobie 4655 metrów, jest torem prawym, mającym 9 zakrętów prawych oraz 7 zakrętów lewych. Jego rekordzistą jest Lewis Hamilton, który podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii uzyskał 1:19.149. Trybuny toru mogą pomieścić aż 140 700 fanów, jednak aż takiej frekwencji podczas testów nie ma co się spodziewać.

Kto pojedzie?

Pierwszego dnia tych testów w bolidzie Williamsa pojedzie Oliver Rowland, oficjalny „młody” kierowca Williamsa. Każda z ekip Formuły 1 musi oddać 2 z 4 dni testowych w trakcie sezonu „młodym” kierowcom, a zatem takim, którzy mają maksymalnie 2 starty w Formule 1. Należy się zatem spodziewać, że również podczas testów na Węgrzech, jeździć będą Kubica i Rowland.

Niewiele ekip ogłosiło już swoje składy na testy w Barcelonie. Oprócz Williamsa, zrobiło to Force India, w którego barwach pojadą Nicholas Latifi oraz Nikita Mazepin. Latifi pojedzie również drugiego dnia, tyle że… testując opony Pirelli. Pierwszego dnia będzie robił to George Russel.

Swój skład ogłosił również McLaren. 15 maja w aucie pojawi się Stoffel Vandoorne, a 16-go Lando Norris, lider F2.

Bilety

Jeżeli ktoś chce zobaczyć występ Roberta w pierwszym treningu, ma jeszcze taką szansę. Bilety na 3 dni na Grand Prix Hiszpanii kosztują od 130 do 500 euro.

blank

Na jeden dzień wejściówki można kupić za 55 lub 90 euro. Do tego można kupić również parking za 15 lub 20 euro.

blank

Tym razem dostać się na testy będą mogli jedynie ci, którzy mieli bilety na Grand Prix Hiszpanii – takie jest oficjalne stanowisko toru sprzed kilku dni. Na przedsezonowe testy można było dostać się, kupując wejściówki za 18 euro. Teraz zatem, chcąc wybrać się na same testy, trzeba będzie odkupić wejściówkę na Grand Prix po jego zakończeniu od kogoś, kto na nim był.

Przelot do Hiszpanii

Do Barcelony można oczywiście również jechać samochodem czy autokarem, jednak zdecydowanie najszybsza i zazwyczaj najtańsza okaże się droga lotnicza. Na piątek można dotrzeć tam już od 250 złotych w jedną stronę.

Taniej – z racji środka tygodnia i nieco odleglejszej daty, powinno być z przelotem na testy. Dziś na przykład można kupić bilet lotniczy z Warszawy do Barcelony na 14 maja za zaledwie 86 złotych.

Do Barcelony lata zarówno LOT, jak i tanie linie – Ryanair, easyJet czy Iberia. Interesujące Was połączenia znajdziecie na www.skyscanner.pl.

Dojazd do miasta i na tor

Lądowanie odbywa się na lotnisku BCN. Z niego taksówka do miasta będzie kosztowała około 30-40 euro. Podróżować można również autobusami za około 6 euro i kursuje co 5 minut. Dotrzemy nim do ścisłego centrum miasta. Bilety można kupić w automatach, które akceptują karty płatnicze. Jeszcze taniej będzie kolejką za 3 euro. Czas podróży to od kilkunastu minut samochodem do 30 minut kolejką.

Jeżeli wybieramy się na dłużej i zamierzamy minimum kilka razy podróżować transportem publicznym w Barcelonie, warto rozważyć zakup karty T10, która pozwoli nam oszczędzić nawet połowę kosztów w porównaniu do kupowania biletów pojedynczo. Zawiera ona 10 przejazdów do 75 minut w obrębie pierwszej strefy. Niestety nie uprawnia ona do transportu na lotnisko czy na tor.

Dokładniejszy opis tego, jak dostać się z lotniska do miasta, łącznie z dokładnymi wskazówkami dojścia do poszczególnych punktów na lotnisku znajdziecie na stronie www.mybarcelona.pl. Znajdziecie tam również dokładny opis funkcjonowania transportu publicznego z wyliczeniem rodzajów biletów.

Zarówno z lotniska, jak i z miasta, na tor można dostać się kolejką – linią R2 (ciemno zielony) lub R2 Nord (jasno zielony) – kierunek Granollers lub Saint Celoni. Jej bilety można kupić jeszcze na lotnisku. Czas przejazdu to około godziny, potrzebne są jednak osobne bilety za około 4 euro, gdyż jest to druga strefa.

Autobus z centrum miasta jedzie około 45 minut i kosztuje 12 euro w obie strony. Zatrzymuje się on 300 metrów od wejścia na tor. To znacznie bliżej niż kolejka, która staje 2 kilometry od wejścia tor. Busy kursują co 30 minut od poniedziałku do piątku, co 15 minut w soboty i co 10 minut w niedziele.

Poniżej znajdziecie mapę połączeń w Barcelonie:

blank

Zawsze można również wynająć samochód na lotnisku. Dostępne są na nim wszystkie największe firmy wynajmujące auta. Wówczas należy jechać drogą C-17 albo AP-7, a pomocą służyć będą tradycyjnie google maps. Przy torze znajduje się duży parking, oczywiście płatny. Podczas Grand Prix jest to koszt 15-20 euro, ale podczas testów powinno być taniej. Oto rozkład toru wraz z zaznaczonymi parkingami.

blank

Zakwaterowanie

Tor poleca na swojej stronie internetowej poleca zakwaterowania w trzech kategoriach: budżetowej, średniej i luksusowej. Jeżeli chodzi o tę pierwszą kategorię, to ceny wynoszą od 25 euro za noc od osoby. W miejscówkach tym jest oczywiście darmowe Wi-Fi, czy wspólne kuchnie. Hotele średniej klasy blisko toru to wydatek około 160 euro według strony toru. Miejscówki, które poleca tor, znajdziecie TUTAJ.

Na booking.com znaleźć można ceny za nocleg dla jednej osoby już za 170 zł za dobę, jednak ich dostępność może być ograniczona. Wyszukanie znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli chcemy aby nasza podróż wiązała się z jak najniższymi kosztami, to na airbnb.pl znajdziemy pokoje nawet poniżej 100 zł za noc z bardzo dobrym połączeniem z torem. Wyszukanie można znaleźć TUTAJ. Polecamy również stronę couchsurfing by znaleźć prywatny nocleg.

Relacja

Ci, którzy nie wybierają się do Barcelony mogą oczywiście liczyć na relację na blogu zarówno ze wszystkich dni Grand Prix Hiszpanii jak i ze wszystkich dni testowych, oczywiście z najbardziej rozbudowaną relacją podczas jazd Roberta Kubicy. Na torze będziemy mieć „swoich” ludzi i możecie liczyć na materiały od nich. Testy nie będą transmitowane przez żadną telewizję, nie będzie również oficjalnego live timingu. Będziemy jednak znać czasy kierowców, a w Barcelonie będzie ekipa Eleven Sports, która będzie przekazywała najważniejsze wieści z toru. Zapraszamy już teraz!

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Popularne tagi