KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Rowlinson: Kubicę możemy zobaczyć już od GP Belgii

Anthony Rowlinson z F1 Racing był jedynym dziennikarzem zaproszonym na testy Roberta Kubicy w Walencji. Na łamach magazynu F1 Racing, który ukazał się w minionym tygodniu, podzielił się on niesamowitymi wrażeniami z tego dnia. Dziś natomiast udzielił bardzo ciekawej wypowiedzi dziennikarzom stacji Eleven podczas Grand Prix Austrii i jego przewidywania są niesamowite.

Rowlinson zdradza bardzo ciekawe fakty dotyczące m.in. pierwszych jazd Kubicy w bolidzie GP3 na torze Franciacorta we Włoszech. Jak pisze dziennikarz, „Testy zostały zaliczone bez problemów, mimo rozczarowania Kubicy faktem, że inny kierowca, który miał się pojawić i uzyskać czas referencyjny, zdezerterował na wieść o powierzeniu mu roli „pachołka””. Taka wiadomość rzuca nowe światło na obecność Sergeya Sirotkina podczas testu Roberta Kubicy autem F1.

Jeżeli chodzi o testy w Walencji, to Rowlinson od razu zauważył, że „Kubica znów to ma”. Dziennikarz napisał: „Bardzo wyraźnie widać, że upływający czas ani na jotę nie przyćmił tych profesjonalnych cech, nałożonych na wyjątkowe umiejętności kierowcy, które pomogły Kubicy, mającemu obecnie 32 lata, zyskać status „asa”. Tak jak każdy kierowca wyścigowy, szybko prosi o więcej mocy, bo jego silnik V8 pracuje na łagodnym mapowaniu „pokazowym”, a nie w maksymalnym, wyścigowym trybie”.

Dowiadujemy się również, że Robert ma już osobę, która zajmuje się jego sprawami dotyczącymi F1. Jest nią Alessandro Alunni Bravi, szef zespołu Trident, współpracujący m.in. ze Stoffelem Vandorne.

„Mogę szczerze powiedzieć, że był to najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędziłem jako dziennikarz oglądając F1” – podsumowuje Rowlinson na łamach F1 Racing.

Rowlinson rozmawiał w Austrii z dziennikarzami Eleven Sports.

„Jest dużo dobrej woli by jego powrót stał się rzeczywistością. Myślę, że możemy zobaczyć Roberta już w tym sezonie, być może od Grand Prix Belgii, ale jest bardzo możliwe, że Roberta zaprezentuje się podczas testów pod Grand Prix Węgier” – powiedział Rowlinson.

Źródło: F1 Racing, Eleven Sports Network

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi