KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

O testach dla młodych kierowców

blank

8 dni pozostaje do wielkiego wydarzenia, jakim będą testy Roberta Kubicy w aktualnym bolidzie zespołu Renault. Na Węgry wybiera się wielu polskich kibiców. Czego można spodziewać się po testach? Gdzie kupić bilety i jak skomunikować się z innymi kibicami wybierającymi się na testy? Przeczytajcie!

O testach

Podstawową sprawą jest to, iż dwa z czterech dni testowych w tym sezonie, muszą zostać przeznaczone dla „młodych kierowców”. Robert nie może zostać zakwalifikowany do grona „młodych kierowców” bowiem wziął udział już w dwóch Grand Prix. Dlatego drugim kierowcą będzie Nicholas Latifi, który pojedzie pierwszego dnia testów i nie ma na koncie żadnego wyścigu Formuły 1 w karierze. Oddanie Robertowi miejsca, które zapewne zajęliby Hulkenberg lub Palmer również jest wymowne.

Dodajmy też, że Robert nie potrzebuje licencji, by móc pojechać w tych testach. Jako kierowca nie posiadający Superlicencji, Robert będzie musiał jednak jechać z zielonym światłem przyczepionym z tyłu bolidu.

Nie wiemy, czy Robert pojawi się w boksach Renault już podczas weekendu Grand Prix, czy dotrze dopiero na testy. Zapewne decyzja w tej kwestii będzie w dużej mierze zależała od Renault.

Gdyby Renault zdecydowało się zamienić Palmera na Kubicę jeszcze w tym sezonie, wówczas dostaną jeden dzień dodatkowych testów, który jednak nie może odbyć się na torze, na którym odbywa się wyścig w tym sezonie. Jeżeli Renault po takim dodatkowym teście nie zakontraktowałoby ostatecznie Kubicy, wówczas straci jeden dzień testowy przed sezonem 2018.

Daty, terminy

Testy odbędą się 1 i 2 sierpnia na torze Hungaroring. Trwać będą od godz. 9 do godz. 18. Robert pojedzie w środę, drugiego sierpnia bolidem Renault w obecnej specyfikacji. Zazwyczaj podczas takich testów kierowcy pokonują około 100 okrążeń, podczas ostatnich testów było to od 69 do 139. Oczywiście jeżeli Robertowi uda się pokonać nawet ten mniejszy dystans, to spełni wymogi do odzyskania Superlicencji. Nie ma ograniczenia co do ilości przejechanych okrążeń, ale jeden zespół podczas wszystkich testów w sezonie, nie może przejechać więcej niż 15 tys. kilometrów.

Istotne może być z punktu widzenia kibiców to, czy warunki na torze podczas weekendu wyścigowego i testów będą porównywalne i obecnie nie zapowiada się, aby miało padać podczas testów. To jednak zawsze może się zmienić.

Wstęp

Dostęp do testów będzie biletowany. Ci, którzy będą mieli bilet na Grand Prix Węgier, wejdą na nie za darmo za okazaniem tego biletu. Bilet na same testy kosztuje 15 euro i można kupić go zarówno na miejscu, jak i online (TUTAJ). Standardowe bilety na GP zostały już oficjalne wyprzedane (zostały jedynie te za €4,5 tys.) ale można je bez większego trudu dostać u pośredników.

Poniżej zobaczycie mapę toru (klik by powiększyć) i miejsca, z których warto oglądać przejazdy. TUTAJ natomiast zobaczycie wirtualny spacer po torze.

blank

if (typeof CeneoAPOptions == „undefined” || CeneoAPOptions == null)
{
var CeneoAPOptions = new Array();
stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
var script = document.createElement(„script”);
script.setAttribute(„type”, „text/javascript”);
script.setAttribute(„src”, „//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?”+stamp);
script.setAttribute(„charset”, „utf-8”);
var head = document.getElementsByTagName(„head”)[0];
head.appendChild(script);
}

CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
{
ad_creation: 57178,
ad_channel: 11474,
ad_partner: 9209,
ad_type: 1,
ad_content: '470,540,850′,
ad_format: 6,
ad_newpage: true,
ad_basket: true,
ad_container: 'ceneoaffcontainer57178′,
ad_formatTypeId: 2,
ad_contextual: true,
ad_recommended: false,
ad_forceCategory: false,
ad_includePrice: true,
ad_includePicture: true,
ad_includeRating: false,
ad_customWidth: 640,
ad_rowCount: 1,
ad_columnCount: 3,
ad_bdColor: '9370db’,
ad_bgColor: 'ffffff’,
ad_txColor: '000000′,
ad_pcColor: 'FF7A03′,
ad_boldPrice: false,
ad_fontSize: 12,
ad_imageHeight: 100
};

Wyjazdy

W grupie „Wyjazdy na wyścigi Roberta Kubicy” jest już ponad 1100 osób i wiele z nich napisało już swoje oferty wspólnego wyjazdu. Oferty są niemal z całej Polski, polecamy dołączenie do grupy!

Kibicowanie

Powstał pomysł, aby wspólnie uczcić występ Roberta na Węgrzech, np. poprzez posiadanie wspólnych koszulek. Jako że czasu jest mało, wszystkich, którzy mogliby pomóc w takiej akcji, zachęcamy do kontaktu – przekażemy adres do organizatora. Póki co nie ma szczegółów dotyczących dystrybucji koszulek, dlatego w tej sprawie (jeszcze) nie piszcie.

TUTAJ znajdziecie wydarzenie, w którym wspólnie kibicujemy Robertowi Kubicy na Facebooku.

Składy

Nie wszystkie zespoły ogłosiły już swoje składy na testy dla młodych kierowców. Tak przedstawia się jeszcze nieoficjalne zestawienie kierowców poszczególnych ekip:
Mercedes: George Russell
Red Bull: Pierre Gasly, Max Verstappen
Ferrari: Kimi Raikkonen, Charles Leclerc
Force India: Lucas Auer, Nikita Mazepin
Williams: Felipe Massa, Gary Paffett (?)
McLaren: Stoffel Vandoorne, Lando Norris
Renault: Nicholas Latifi, Robert Kubica
Toro Rosso: Sean Gelael, Danil Kvyat/Carlos Sainz
Haas: Santino Ferrucci, Antonio Giovinazzi
Sauber: Gustav Malja, Nobuharu Matsushita

Warto przy tej okazji przybliżyć sylwetkę tego, na którego również będziemy bardzo uważnie patrzyć podczas najbliższego testu, a zatem Nicholasa Latifi. Jest on kierowcą F2, jeżdżącym dla zespołu Dams i zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a na Silverstone wygrał swój pierwszy wyścig w tej serii. Wcześniej dwa sezony jeździł w Europejskiej Formule 3, zajmując w niej 10. i 15. miejsce. Wspólnie z Oliverem Rowlandem pełni on rolę kierowcy rozwojowego Renault.

Relacja

Na blogu znajdziecie pełną relację live z testów, w której zamieszczać będziemy wszystkie najważniejsze informacje z toru Hungaroring. Testy nie będą jednak transmitowane przez żadną stację telewizyjną i nie jest to brak woli czy chęci – z takich testów nie jest po prostu nadawany sygnał.

blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 17 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 18 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 19 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi