KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Szef zespołu Renault F1 o teście Kubicy [Aktualizacja #2]

Cyril Abitboul wypowiedział się na temat testów Roberta Kubicy w aucie Renault z 2012 roku. Szef Renault F1 Team powiedział, że nie była to część większego planu, a Kubica miał okazję poznać swoje ograniczenia i teraz musi zastanowić się, jak dalej chce pokierować swoją karierę.

Abitboul podkreślił, że jest był planowany jako jednorazowe wydarzenie dla Roberta.

„Zrobił ten test, ponieważ tego chciał. Enstone to rodzina, która jest bardzo lojalna wobec siebie i również dla tego kierowcy, który przeszedł bardzo wiele. Ludzie tacy jak Alan Permane, Bob Bell, Nick Chester – wszyscy pracowali z tym kierowcą i chcieli dać mu szansę jazdy. Przyszła ona przy okazji dnia testowego z Sergeyem Sirotkinem” – powiedział Abitboul.

„Jeżeli mieliśmy zespół wyścigowy, tor i samochód, to mogliśmy to zrobić. Nie ma dalszych planów i nie chcę budować żadnej presji. Robert ocenił swoje umiejętności, chce używać ich na najwyższym poziomie, niekoniecznie w Formule 1. Myślę, że on próbuje zmierzyć swoje limity i kiedy je pozna, może zapytać siebie, jaką podejmuje decyzję na resztę swojej kariery” – dodał Francuz.

W tym samym wywiadzie Abitboul wypowiadał się odnoście Joylona Palmera, stwierdzając, że nie jest wykluczone, iż zostanie on zastąpiony przed końcem kontraktu. Brytyjczyk musi zacząć zdobywać punkty.

Przy okazji weekendu wyścigowego w Kanadzie, o testy Roberta Kubicy pytani byli również kierowcy Formuły 1. Oto co powiedział Felipe Massa (film do włączenia również TUTAJ):

Aktualizacja

Dziś o godz. 21:00 w magazynie ElevenF1 zamieszczona zostanie wypowiedź Alana Permane na temat testów Roberta Kubicy.

Aktualizacja #2

Jak napisał na Twitterze Colin Clark, Robert Kubica był bardzo bliski otrzymania samochodu WRC z 2017 roku na trzy rajdy – Sardynię, Korsykę i Polskę.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi