KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Przygotowuję się tak jak dotychczas, chcę robić krok po kroku, póki co nie można się napalać [Aktualizacja – pełny wywiad]

Robert Kubica był gościem stacji Eleven Sports. Podczas długiej rozmowy Polak opowiedział o swoich testach i planach na przyszłość. Robert potwierdził bardzo pozytywne wrażenia z testów, ale wielokrotnie podkreślał, że jeszcze nie można się napalać, ale będzie on dążył do realizacji celu, który „może jeszcze kiedyś uda się osiągnąć”.

Czułem się jak małe dziecko, wrażenia były duże i to zostało do dziś. Myślałem, że będzie ciężej opanować emocje, ale koncentracja i praca zrobiły swoje. Wróciłem do domu, wróciłem do swojej pracy bo potraktowałem to jakbym siedział na swoich testach – powiedział Kubica.

Pytany o swoją formę fizyczną, Kubica stwierdził:

Jedną z milszych chwil było zjechanie po raz pierwszy do boksów i zdanie sobie sprawy, że wszystko jest pod kontrolą, że nic się nie zmieniło. Po pierwszych trzech okrążeniach wydawało mi się, że moja przerwa nie była dłuższa niż miesiąc. Poczułem się bardzo pewnie za kierownicą. Fizycznie bardzo długo się do tego przygotowywałem. Nigdy nie byłem w tak dobrej formie i to mi pomogło. Bolid Formuły 1 był jednym z najłatwiejszych do prowadzenia aut po moim wypadku z moimi ograniczeniami„.

Robert potwierdził, że plan zrobienia testu w Formule 1 był od wielu miesięcy i jest teraz dobrze przygotowany po tym czasie:

Ponowne prowadzenie bolidu Formuły 1 było moim celem przez ostatnie 16 miesięcy. Nadal robie swoje, udało się zbić wagę, forma jest, poświęcenie i chęci do pracy też są. Jest teraz nad czym pracować, ale i tak mniej niż myślałem że będzie przed testami. Śpię spokojniej, bo wiem, że jestem w stanie prowadzić bolid Formuły 1, ale nie wiem co się wydarzy w przyszłości i co będzie moim głównym zadaniem. Ja w każdym razie przygotowuję się tak jak dotychczas i chcę robić krok po kroku. Chcę spokojnie dążyć do innego celu, który mam nadzieję uda się kiedyś osiągnąć„.

Robert nie zdradził oczywiście czasów z testów, ale powiedział, że nie one były najważniejsze.

Człowiek, który pracował ze mną w 2010 roku i był teraz na testach podsumował najlepiej moją jazdę w Walencji: „Najważniejsze jest to, że ty nadal jesteś kierowcą Formuły 1„.

Kubica, podobnie jak Alan Permane, nie sądzi aby nowe bolidy Formuły 1, jeżeli miałby możliwość ich testowania, nie sprawią mu większych problemów.

To, jak ludzie mnie wspominają jest bardzo miłe, ludzie doceniają pracę, którą wykonałem w poprzednich latach. Gdyby ludzie z Renault nie mieli dobrych wspomnień, to pewnie do moich testów by nie doszło” – stwierdził Robert.

Robert nie żałuje tego, jak potoczyła się jego kariera w ostatnich dwóch latach, bo ten jeden dzień podczas testów wynagrodził mu trudy.

Dalsza część rozmowy dotyczyła samej Formuly 1 i ostatnich zmian w niej. Robert stwierdził, że poszła ona w dobrym kierunku.

Na uwagę zasługuje fakt, że Robert Kubica był w koszulce z logo firmy Olimp.

Aktualizacja

„Wiele się wydarzyło w moim życiu przez ostatnie 6 lat i wiele się zmieniło we mnie. Będę dążył do tego, co sobie ustawiłem i co sądzę, że jest to w moim zasięgu. Jest za wcześnie by mówić co to i czy się wydarzy. Ja będę się przygotowywał do najwyższych celów. 3 miesiące tym celem był test Formuły 1. Co jest nowym celem? Wydarzenia z Walencji dały mi dużo pewności siebie. A co przyniesie przyszłość, tego nie wiemy. Jestem częścią wielu projektów, niektóre niebawem ujrzą światło dziennie i zobaczymy co się wydarzy” – zakończył Kubica, dodając bardzo ciekawe zdanie w formie żartu: „Na dzień dzisiejszy nie można być wybrednym” oraz „w ciągu ostatnich 10 lat słyszałem o wielu kierowcach z Polski, że dojdą do F1, ale trzeba było czekać na Kubicę żeby wsiadł do bolidu F1”.

Aktualizacja czwartek

TUTAJ oraz poniżej w częściach można obejrzeć pełny wywiad z Robertem:

Źródło: Eleven Sports

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi