KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
ELMS Lousi

Od jutra dwa dni jazd KubicyW Barcelonie są już wszystkie załogi European Le Mans Series. Jutro rozpoczną one testy przed sezonem, który startuje już za tydzień.

ELMS to druga seria wyścigowa Roberta Kubicy w sezonie 2024. Polak będzie jechał wraz z zespołem Orlen Team AO by TF. Jego partnerami będą Louis Deletraz oraz Jonny Edgar.

Kierowcy ekipy w biało – czerwonych barwach odbyli już dwie tury prywatnych testów na torach Mugello i Spa. Teraz wezmą udział w oficjalnych testach przedsezonowych ELMS.

Wezmą w nich też oczywiście udział dwa zespoły Inter Europol Competition w LMP2 oraz jeden w LMP3. W tej ostatniej kategorii pojedzie też Team Virage. Robert Kubica będzie jedynym polskim kierowcą w ELMS.

 

Jazdy rozpoczynają się już w poniedziałek o godz. 9:00. Łącznie pierwszego dnia czeka ich 10 godzin jazdy podzielonych na 3 tury. Drugi dzień będzie nieco mniej intensywny – łącznie zawodnicy będą mogli być na torze 7 godzin.

Załogi ELMS wrócą do jazdy w piątek już w ramach weekendu wyścigowego. Oto harmonogram całego tygodnia:

Poniedziałek, 8 kwietnia:
godz. 9:00 – 13:00 – 1. sesja testowa
godz. 14:00 – 18:00 – 2. sesja testowa
godz. 19:00 – 21:00 – 3. sesja testowa

 

Wtorek, 9 kwietnia:
godz. 9:00 – 13:00 – 4. sesja testowa
godz. 14:00 – 17:00 – 5. sesja testowa

Piątek, 12 kwietnia:
godz. 11:50 – 13:20 – 1. trening 4h Barcelony
godz. 16:20 – 16:50 – trening dla kierowców brązowych

Sobota, 13 kwietnia:
godz. 10:10 – 11:40 – 2. trening 4h Barcelony
godz. 14:40 – 16:10 – kwalifikacje 4h Barcelony

Sobota, 14 kwietnia:
godz. 11:30 – 15:30 – 4h Barcelony – wyścig.

 

Z testów będę prowadził relację live na blogu – będzie dostępny live timing, ale nie będzie live streamingu. Transmisja z wyścigu będzie prowadzona na YouTube.

Kto jedzie?

 

DO ELMS przystąpią 22 auta LMP2, a 8 z nich pojedzie w klasie Pro-Am. W LMP3 będziemy mieli 10 załóg a w LMGT3 11.

Oto lista zgłoszeń:

 

lista zgłoszeń elmsPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi