KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

M63_6459

Michał Streer za kierownicą Toyota Yaris w Mistrzostwach Włoch

12 kwietnia rozpoczyna się Rajd Piemontu, który otwiera rywalizację kierowców w ramach Toyota GR Yaris Rally Cup. Za kierownicą jednej z nich zasiądzie reprezentant Polski, Michał Streer z Jakubem Wróbel na fotelu pilota.

Po ubiegłorocznym bardzo dobrym debiucie na włoskich odcinkach specjalnych podczas Rally di Como, Michał Streer został zaproszony do rywalizacji w ramach oficjalnego programu Toyota Gazoo Racing Italia. „To niezwykłe wyróżnienie, ale i wyzwanie, aby stanąć do takiej rywalizacji. Włoscy kierowcy są szybcy, znają świetnie lokalne trasy i ich specyfikę, która mocno różni się od polskich dróg.

Ja jednak podchodzę do rywalizacji sportowej w sposób ambitny, dlatego zdecydowałem się na udział w GR Yaris Rally Cup” mówi Michał Streer.

Michał Streer w przeszłości miał okazję startować w ramach tak zwanych markowych pucharów, np. Fiesty czy Puchar Peugeot, gdzie zdobył tytuł wice Mistrza Polski. Były one najczęściej okazją do pokazania swoich umiejętności, gdyż uczestnicy rywalizowali za kierownicą takich samych samochodów. Istotą markowych pucharów jest to, że najczęściej o zwycięstwie decydują umiejętności, a nie różnice sprzętowe.

Yaris Cup to oficjalny projekt rajdowy Toyota Italia, rozgrywany po raz 4 w ramach Rajdowych Mistrzostw Włoch (CIRA). Poprzednie edycje były miejscem bardzo zaciętej rywalizacji, w której brało udział kilkanaście identycznych samochodów rajdowych. Puchar ten cieszył się również dużym zainteresowaniem mediów.

Pucharowy Yaris dysponuje mocą około 280 KM, ma napęd na 4 koła, sekwencyjną skrzynię biegów, regulowane zawieszenie oraz oczywiście kompletne wyposażenie bezpieczeństwa zgodne z regulacjami FIA.

Rajd Piemontu to ponad 110 km odcinków specjalnych, przebiegających na terenie malowniczo położonych wzgórz i winnic, zlokalizowanych niedaleko historycznej miejscowości Alba. Dla kibiców jest to okazja nie tylko do podziwiania rywalizacji sportowej, ale również przyjemnie spędzonego czasu we włoskim klimacie, łączącym motoryzację, kuchnię i kulturę.

Nasz udział jest możliwy dzięki wsparciu partnera który jest z nami kolejny sezon ITEO.com, software house z Katowic, który stworzył między innymi aplikację znaną z paczkomatów.

Źródło: Informacja prasowa

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi