KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
Jorge Martin

Liberty Media kupiło MotoGP!Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni – Liberty Media podpisało umowę zakupu MotoGP za kwotę blisko 4 miliardów dolarów.

*Dziś, 1 kwietnia (Prima Aprillis), na blogu oraz w blogowych social mediach nie będzie żadnych żartów, zmyślonych newsów itp.

Dwie najważniejsze serie wyścigowe świata znów mają jednego właściciela. Dziś ogłoszono, że do końca 2024 roku Liberty Media przejmie od hiszpańskiej Dorny organizację Motocyklowych Mistrzostw Świata. Szefem MotoGP pozostanie Carmelo Ezpeleta.

„MotoGP to rozgrywki na światowym poziomie z lojalną, entuzjastyczną bazą fanów, organizującą wciągające wyścigi i posiadającą profil finansowy, generujący duże przepływy pieniężne. Pan Carmelo i jego management zbudowali wspaniały spektakl wyścigowy, który możemy pokazać szerszej publiczności. Ten biznes ma znaczące zalety i naszą intencją jest rozwijać go dla fanów, zespołów, partnerów komercyjnych i udziałowców” – pisze Greg Mafei, szef Liberty Media.

Liberty przejmie 86% udziałów w MotoGP za kwotę 3,5 miliarda euro. Pozostałe 14% nadal będzie należało do managementu serii.

Liberty wierzy, że uda jej się rozwinąć Formułę 1 i podnieść jej wartość, tak, jak udało się to z Formułą 1.


„Jesteśmy dumni z globalnego sportu, jaki rozwinęliśmy i ta transakcja jest kolejnym krokiem w ewolucji MotoGP oraz świadectwem wartości sportu i wzrostu jego potencjału. Liberty ma niesamowite doświadczenie w rozwijaniu sportów i nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego partnera na rozwój bazy fanów MotoGP na całym świecie” – dodaje Carmelo Ezpeleta.

Liberty Media w 2017 roku zakupiło od CVC Capital Partners Formułę 1 za kwotę 8 miliardów dolarów. Teraz wartość serii jest nawet trzykrotnie wyższa. I duża w tym zasługa Liberty Media. Niedawno pojawiły się plotki, że zainteresowani zakupem F1 mają być Saudyjczycy.

Liberty Media nie było jedynym zainteresowanym zakupem Moto GP. Financial Times informował, że drugim podmiotem był Qatar Sports Investments, do którego należy m.in. piłkarskie PSG.

W przeszłości miała już miejsce sytuacja, że F1 i MotoGP należały do jednego właściciela – CVC Capital Partners w 2006 roku, jednak to nie spodobało się przedstawicielom Unii Europejskiej.

fot. Red Bull Content PoolPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi