KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

240002-japanese-gp-sainz_2923a33e-d580-4e56-b149-820f667d7ae9

Jednak nie było tak ciekawie? Kto Waszym bohaterem GP Japonii?



Nie doceniliście Maxa Verstappena, a zganiliście Daniela Ricciardo. Jak wyglądają wyniki Waszego głosowania po rywalizacji na Suzuce.

Plus minus

 

Najlepiej ocenialiście Carlosa Sainza, ale drugim kierowcą z ponad 90% plusów był Yuki Tsunoda. Bardzo wysokie noty zebrali też od Was Fernando Alonso i Sergio Perez.

“Na plusie” znalazło się 10 kierowców. Najgorzej ocenialiście Guanyu Zhou, Logana Sargeanta i Daniela Ricciardo.

 

MKierowcaZespółPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Carlos SainzFerrari2137495.091.7993.30
2Yuki TsunodaRB20711692.412.6889.73
3Fernando AlonsoAston Martin19920588.842.2386.61
4Sergio PerezRed Bull19521887.053.5783.48
5Max VerstappenRed Bull179331279.915.3674.55
6Lando NorrisMcLaren172391376.795.8070.98
7Charles LeclercFerrari160432171.439.3862.05
8Nico HulkenbergHaas117842352.2310.2741.96
9Oscar PiastriMcLaren92924041.0717.8623.21
10Valtteri BottasSauber72896332.1428.124.02
11George RussellMercedes64926828.5730.36-1.79
12Kevin MagnussenHaas361286016.0726.79-10.71
13Lewis HamiltonMercedes43859619.2042.86-23.66
14Esteban OconAlpine248611410.7150.89-40.18
15Pierre GaslyAlpine12931195.3653.12-47.77
16Alex AlbonWilliams7891283.1257.14-54.02
17Lance StrollAston Martin20611438.9363.84-54.91
18Guanyu ZhouSauber7801373.1261.16-58.04
19Logan SargeantWilliams22441589.8270.54-60.71
20Daniel RicciardoRB10411734.4677.23-72.77

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań na 2. miejsce awansował Fernando Alonso, przeskakując z 4. miejsca. Najwięcej zyskał Valtteri Bottas – 3 miejsca, a najwięcej stracił Oscar Piastri.

MKierowcaZespółGP BahrajnuGP ArabiiGP AustraliiGP JaponiiŚredniaZmiana
1Carlos SainzFerrari95.2298.3693.395.630
2Fernando AlonsoAston Martin37.281.438.986.6161.032
3Lando NorrisMcLaren56.6622.4886.370.9859.110
4Max VerstappenRed Bull76.7975.584.9374.5557.961
5Oscar PiastriMcLaren33.1187.683.5623.2156.87-3
6Charles LeclercFerrari4.4484.8859.4562.0552.700
7Sergio PerezRed Bull78.579.4610737370.5783.4848.440
8Nico HulkenbergHaas10737392.9865.568.2241.9637.600
9Yuki TsunodaRB10737372.51-37.9888.2289.8323.592
10Kevin MagnussenHaas32.4210737406.2260.8210.7122.98-1
11Alex AlbonWilliams6.8340.310.2710737364.22-1.65-1
12George RussellMercedes33.4531.4-72.610737416.45-2.381
13Lance StrollAston Martin48.4610737328.7144.9310737363.33-12.76-1
14Lewis HamiltonMercedes10737403.9110737407.3910737385.0910737394.58-20.500
15Guanyu ZhouSauber51.5410737356.6110737367.5610737360.2-29.700
16Valtteri BottasSauber10737366.36-70.5410737372.494.02-41.043
17Pierre GaslyAlpine1073736510737371.73-32.8810737370.47-45.10-1
18Esteban OconAlpine10737360.2210737378.7110737363.1710737378.06-48.20-1
19Logan SargeantWilliams10737354.7610737369.7910737357.53-57.55-1
20Daniel RicciardoRB10737395.37-81.410737342.6210737345.47-63.170
Oliver Bearman96.1296.12

 

Ciekawe?

 

Oceny tego wyścigu były dość zróżnicowane. Średnia nota to 5,42 co czyni ten wyścig drugim najatrakcyjniejszym w tym roku.

MiejsceGPŚrednia ocena
1GP Miami7,14
2GP Australii6,36
3GP Chin5,65
4GP Japonii5,42
5GP Arabii Saudyjskiej4,73
6GP Emilii Romanii4,25
7GP Bahrajnu3,65
8GP Monako2,61

Bohaterem wyścigu uznaliście Carlosa Sainza, na którego głosowało 34% osób. 21 z Was oddało głos na Charlesa Leclerca, a 19% na Yukiego Tsunodę.

Najciekawszym momentem wyścigu uznaliście walkę Sainz – Leclerc – Norris, na którą głosowało 38% osób. Atrakcyjne były dla Was również walka Mercedesów z Oscarem Piastrim i Fernando Alonso (18%) oraz start (17%).



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi