KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Marczyk Gospodarczyk 2024

Nowe malowanie i plany na sezon 2024. Marczyk i Gospodarczyk zdradzają szczegółyZałoga ORLEN Team – Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk przedstawiła nowe malowanie swojej Skody Fabii RS Rally2, a także przekazała szczegóły swoich tegorocznych startów. Ich zmagania w sezonie 2024 skupią się przede wszystkim na pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.

W nadchodzących miesiącach polska załoga będzie rywalizować w Skodzie Fabii RS Rally2, która względem poprzedniej wersji doczekała się bardzo dużych zmian. Dominującymi kolorami są czerwień i granat; połączenie to daje w efekcie wrażenie dynamiki i szybkości. To zupełnie nowa kolorystyka chociażby w porównaniu z barwami, które można było zobaczyć podczas grudniowego Rajdu Barbórka, w którym załoga obroniła tytuł z poprzedniej edycji.

Głównym celem duetu Miko Marczyk – Szymon Gospodarczyk na sezon 2024 będzie uzyskanie jak najlepszych wyników w Rajdowych Mistrzostwach Europy. W najbliższych miesiącach załoga ORLEN Team zaprezentuje się w pięciu rundach na nawierzchni asfaltowej (Rajd Wysp Kanaryjskich, Rajd Rzymu, Rajd Barum, Rali Ceredigion, Rajd Śląska) i trzech na nawierzchni szutrowej (Rajd Węgier, Rajd Skandynawii i Rajd Estonii).

Na tym jednak plany polskiej załogi się nie kończą. Marczyk i Gospodarczyk zapowiedzieli również udział w kilku rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 2. Poza głównym punktem sezonu, którym będzie ORLEN Rajd Polski w Mikołajkach (27 – 30 czerwca), należy się ich spodziewać w Rajdzie Europy Centralnej (31 października – 3 listopada) oraz kończącym sezon Rajdzie Barbórka, który odbędzie się w centrum Warszawy.

– Jestem przekonany o tym, że wykorzystamy swoje doświadczenia z przeszłości i w każdym rajdzie będziemy walczyć o czołowe pozycje. Czuję się dobrze przygotowany zarówno mentalnie, jak i fizycznie, więc wierzę w to, że osiągniemy swoje cele. Zachęcam was do tego, abyście nam kibicowali w tym sezonie – zapowiedział kierowca ORLEN Team.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy ERC
04-14.04 – 5. Rajd Węgier, Veszprem
05-04.05 – 48. Rajd Wysp Kanaryjskich, Las Palmas
06-15.06 – 2. Rajd Skandynawii, Karlstad
07-07.07 – 14. Rajd Estonii, Tartu
07-28.07 – 12. Rajd Rzymu, Fiuggi
08-18.08 – 53. Rajd Barum, Zlin
08-01.09 – 4. Rali Ceredigion, Aberystwyth
10-13.10 – 8. Rajd Śląska, Katowice

Starty dodatkowe
06-30.06 – 80. ORLEN Rajd Polski, Mikołajki (WRC)
10-20.10 – 2. Rajd Europy Centralnej, Karpfham (WRC)
Grudzień – Rajd Barbórka, Warszawa

Źródło: Orlen Team – informacja prasowaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi