KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

F1 Grand Prix of Australia

Kto był najlepszy według Was w GP Australii?



Podobnie jak media, nie mieliście wątpliwości na temat bohatera rywalizacji na Albert Park. Kto został oceniony najgorzej?

Plus minus

 

Podobnie jak media, najlepiej oceniliście Carlosa Sainza, który dostał niemal wszystkie głosy na plus. Bardzo wysokie noty zebrali również od Was Yuki Tsunoda, Lando Norris i Oscar Piastri.

Wysoko oceniliście postawę kierowców Haasa.

Na plusie znalazło się 11 kierowców, w tym Alex Albon.

Najwięcej z Was negatywnie oceniło postawę Estebana Ocona, George Russella oraz Daniela Ricciardo.

 

MKierowcaZespółPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Carlos SainzFerrari3612298.900.5598.36
2Yuki TsunodaRB32831689.861.6488.22
3Lando NorrisMcLaren32138687.951.6486.30
4Oscar PiastriMcLaren31344885.752.1983.56
5Nico HulkenbergHaas265841672.604.3868.22
6Kevin MagnussenHaas245972367.126.3060.82
7Charles LeclercFerrari242982566.306.8559.45
8Lance StrollAston Martin2081134456.9912.0544.93
9Fernando AlonsoAston Martin209896757.2618.3638.90
10Max VerstappenRed Bull742355620.2715.344.93
11Alex AlbonWilliams10515610428.7728.490.27
12Lewis HamiltonMercedes241961456.5839.73-33.15
13Pierre GaslyAlpine4016516010.9643.84-32.88
14Valtteri BottasSauber241501916.5852.33-45.75
15Guanyu ZhouSauber141521993.8454.52-50.68
16Sergio PerezRed Bull361192109.8657.53-47.67
17Esteban OconAlpine121402133.2958.36-55.07
18George RussellMercedes24522896.5879.18-72.60
19Daniel RicciardoRB14612903.8479.45-75.62

W klasyfikacji generalnej tylko dwóch kierowców nie zmieniło swojej pozycji w porównaniu z poprzednim wyścigiem. Najwięcej pozycji zyskał Lando Norris – cztery, a największą stratę zanotowali Sergio Perez i George Russell.

MKierowcaZespółGP BahrajnuGP ArabiiGP AustraliiŚredniaZmiana
1Carlos SainzFerrari95.2298.3696.790
2Oscar PiastriMcLaren33.1187.683.5668.092
3Lando NorrisMcLaren56.6622.4886.355.154
4Fernando AlonsoAston Martin37.281.438.952.501
5Max VerstappenRed Bull76.7975.584.9352.43-2
6Charles LeclercFerrari4.4484.8859.4549.590
7Sergio PerezRed Bull78.579.4610737370.5736.76-5
8Nico HulkenbergHaas10737392.9865.568.2236.152
9Kevin MagnussenHaas32.4210737406.2260.8227.072
10Alex AlbonWilliams6.8340.310.2715.80-1
11Yuki TsunodaRB10737372.51-37.9888.221.504
12Lance StrollAston Martin48.4610737328.7144.931.292
13George RussellMercedes33.4531.4-72.6-2.58-5
14Lewis HamiltonMercedes10737403.9110737407.3910737385.09-19.44-1
15Guanyu ZhouSauber51.5410737356.6110737367.56-20.26-3
16Pierre GaslyAlpine1073736510737371.73-32.88-44.211
17Esteban OconAlpine10737360.2210737378.7110737363.17-50.87-1
18Logan SargeantWilliams10737354.7610737369.79-55.971
19Valtteri BottasSauber10737366.36-70.5410737372.49-56.061
20Daniel RicciardoRB10737395.37-81.410737342.62-59.96-2
Oliver Bearman96.1296.12

 

Ciekawe

 

To był najciekawszy wyścig sezonu 2024 według Was.

MiejsceGPŚrednia ocena
1GP Miami7,14
2GP Australii6,36
3GP Chin5,65
4GP Japonii5,42
5GP Arabii Saudyjskiej4,73
6GP Emilii Romanii4,25
7GP Bahrajnu3,65
8GP Monako2,61

Za bohatera rywalizacji zdecydowanie uzaliście Carlosa Sainza, który dostał aż 83% spośród 349 głosów. Drugi wynik – 6,2% zebrał Fernando Alonso, a trzeci – 4% Yuki Tsunoda.

Najciekawszym momentem wyścigu było odpadnięcie Maxa Verstappena, które zebrało 39% głosów. Walka Russella i Alonso z odpadnięciem George`a dostała 30% głosów, a walka Leclerc – Piastri Norris 16%.

Polecamy również: Sesja Noworodkowa Kielce w studiu fotograficznym Żanety Kosmali

fot. Red Bull Content Pool



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi