KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
studio Viaplay F1® - ilustracyjne

Viaplay zapowiada wycofanie się z Polski! Data zaskakuje

 

Sezon 2024 Formuły 1 zobaczymy jeszcze w Viaplay – tak wynika z raportu, opublikowanego dziś przez grupę, do której należą prawa do F1 w naszym kraju.

20 lipca Viaplay opublikowało raport, w którym poinformowało o dużych stratach i zapowiedziało wycofanie się z kilku rynków, w polskiego.

Pracę w całej grupie miało stracić 25% osób, a Viaplay miało skupić się na dochodowych rynkach i transmisjach sportowych.

Jeżeli chodzi o wycofanie się z Polski to nie mieliśmy żadnych konkretnych informacji czy wypowiedzi potwierdzających ten fakt, poza jedną grafiką.

 

We wrześniu pojawiły się plotki, że Viaplay wycofa się z Polski najpóźniej do końca 2023 roku, jednak okazuje się, że nie jest to prawda.

W raporcie za trzeci kwartał, opublikowanym dziś, prezes Viaplay Group Jorgen Madsen zapowiedział „wycofanie się z krajów bałtyckich i Polski do lata 2025 roku”.

Oznacza to zapewne, że w przyszłym roku nadal będziemy oglądać Formułę 1 w Viaplay, a jednocześnie grupa będzie szukała kupca na prawa do nadawania serii w Polsce. Viaplay ma koncesję na to do 2025 włącznie.

 

Nie wiadomo, czy taka strategia nie będzie wiązała się ze zmniejszeniem nakładów na transmisje Formuły 1 czy rezygnację z transmitowania innych serii wyścigowych, do których Viaplay nie miało jeszcze praw na sezon 2024. U tego nadawcy zostaną raczej na pewno Formuła 2 i Formuła 3, gdzie zapewne będzie jeździł Kacper Sztuka.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Viaplay w wyniku wprowadzonych oszczędnośći „udało się zmniejszyć wydatki sprzedażowe i marketingowe (z 335 do 232 mln koron) oraz administracyjne i ogólne, czyli m.in. na pracowników (z 429 do 336 mln). Natomiast dodatkowe wydatki, związane głównie z restrukturyzacją, sięgnęły 253 mln koron. Na poziomie operacyjnym strata koncernu pogłębiła się ze 100 do 538 mln koron, a na poziomie netto – z 86 do 693 mln”.

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi