KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
2023 Las Vegas Grand Prix, Thursday - LAT Images

Wolff wściekły… na dziennikarzy. „Studzienka to nic! Ten event wyznacza nowe standardy”

 

Według Toto Wolffa nieodpowiednie przygotowanie toru w Las Vegas na rywalizację kierowców F1 jest wyolbrzymiane.

Pomiędzy pierwszym a drugim treningiem w Las Vegas odbyła się konferencja prasowa szefów zespołów na której głównym tematem była oczywiście sytuacja z uszkodzeniami bolidów Carlosa Sainza i Estebana Ocona przez luźne studzienki.

Toto Wolff został zapytany czy ta sprawa nie rzutuje na całą Formułę 1.

„To nie jest żadna skaza. To jest nic! Mamy dopiero czwartkową noc, mamy jeden pominięty trening. Zaspawają pokrywy studzienek i jutro nikt nie będzie o tym pamiętał” – stwierdził Wolff.

Szef Mercedesa nie zgadza się z twierdzeniami, że wizerunek F1 ucierpi po takim starcie weekendu.

 

„To kompletnie niedorzeczne! Kompletnie niedorzeczne. Jak śmiecie po pierwszym treningu mówić o całym evencie, który wyznacza nowe standardy wszystkiego. A potem wy mówicie o je*anej pokrywie studzienki, której nie zaspawano. To zdarzało się już wcześniej! To nic, to tylko pierwszy trening!” – grzmiał Wolff na konferencji.

„Doceńcie ludzi, którzy przygotowali to Grand Prix, którzy uczynili ten sport większym niż kiedykolwiek był. Czy napisaliście cokolwiek dobrego? Powinniście. Liberty zrobiło niesamowitą pracę i to, że jedna studzienka podczas treningu była obluzowana, nie powinno być powodem do marudzenia” – dodał szef Mercedesa.

„Samochód jest uszkodzony, to wielka szkoda. Dla Carlosa to mogło być niebezpieczne więc FIA i organizatorzy powinni przeanalizować sprawę i upewnić się by się nie powtórzyła. Ale mówienie o skazie dla sportu w czwartkowy wieczór… I tak w Europie tego nikt nie ogląda” – zakończył Wolff.

 

Co ciekawe, siedzący po lewej stronie Wolffa Fred Vasseur był pytany o całą sytuację, a następnie o znaczenie Las Vegas i „wyjątkowość” tego eventu. Zadający pytania zupełnie się nie popisał, a szef Ferrari chciał nawet wyjść z sali.

Drugi trening ma ruszyć o godz. 11:00 polskiego czasu i potrwać do godz. 12:30. Relację live z niego znajdziecie tutaj.

Źródło: planetf1.com

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi