KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

EVerywoman

Nissan wspiera EVerywoman w elektromobilnej podróży na rzecz profilaktyki raka piersi


Nissan dołącza do grona marek motoryzacyjnych wspierających zainicjowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) projekt EVerywoman, przyczyniając się do ważnej misji promocji profilaktyki zdrowia i świadomości onkologicznej. Akcja EVerywoman odbywa się w październiku, znanym jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi – „Różowy Październik”. Na potrzeby tej inicjatywy astara, oficjalny importer marki Nissan w Polsce, udostępniła elektrycznego crossovera ARIYA, aby wesprzeć działania na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi stanowi w Polsce około 23% wszystkich zachorowań i jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Choć choroba jest wyleczalna, kluczem do sukcesu jest wczesne wykrycie i szybka interwencja medyczna. Projekt EVerywoman ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz zebranie funduszy na rzecz działań „Stowarzyszenia Amazonki”.

Udział w tej wyprawie to nie tylko okazja do podkreślenia znaczenia profilaktyki raka piersi, ale także budowania świadomości w obszarze rozwoju elektromobilności. Ponad 2400 km trasy, prowadzącej z Warszawy przez Rygę do Lahti, pokonywane elektrycznymi samochodami różnych marek, demonstruje nie tylko ich zdolność do długodystansowej podróży, ale też stanowi podstawę do szerokich działań edukacyjnych i popularyzacji elektromobilności.


Udostępniony przez firmę astara na potrzeby projektu samochód to Nissan ARIYA w wersji Evolve 87 kWh z napędem na przednią oś, zapewniający zasięg wg WLTP w cyklu mieszanym wynoszący aż 525 km, co jest niezwykle istotne w tak dalekich podróżach. Pojazd ten umożliwia szybkie ładowanie prądem stałym z maksymalną mocą 130 kW, co pozwala na uzupełnienie energii w akumulatorze od 20 do 80% jego pojemności w zaledwie 30 minut. Co ciekawe, Nissana ARIYA biorący udział w akcji EVerywoman Race jest w kolorze zielonym „Aurora”, który w zależności od natężenia światła polaryzuje się m.in. do koloru różowego, nawiązującego do charakteru akcji i „Różowego Października”.

„EVerywoman to inicjatywa, której podstawowym celem jest integrowanie kobiet działających lub rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową w dziedzinie nowej mobilności. Jednym z pierwszych naszych projektów jest «EVerywoman: New Mobility Women’s Race». Wyprawa odbędzie się pojazdami elektrycznymi i ma na celu promowanie profilaktyki i czujności onkologicznej. Projekt ten stanowi także doskonałą okazję do budowania świadomości w dziedzinie rozwoju zielonego transportu. To piękna inicjatywa, łącząca zrównoważoną mobilność z promocją zdrowia i wsparciem dla kobiet w walce z rakiem piersi” – powiedziała Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora ds. Rozwoju PSPA oraz organizatorka inicjatywny EVerywoman.

„Jesteśmy dumni, że astara mogła dołączyć do grona firm wspierających projekt EVerywoman. Inicjatywa, która promuje profilaktykę zdrowia i podnosi świadomość onkologiczną, jest dla nas niezwykle ważna. Pragnę podkreślić, że dla Nissana jako globalnego producenta samochodów, inwestowanie w technologie elektromobilności i popularyzacja pojazdów elektrycznych to nie tylko kwestia biznesu, ale także misja społeczna. Zachęcam wszystkich do śledzenia tej szlachetnej wyprawy i wspierania ekipy EVerywoman Race w tej ważnej misji” – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Astara NIP Poland.

Źrodło: informacja prasowa


Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi