KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
F1 Grand Prix of Belgium

Dwóch Waszych bohaterów GP Belgii

 

Nie było to porywające widowisko według Was, ale który jego moment był mimo wszystko ciekawy? Kto był bohaterem Waszego głosowania?

Plus czy minus?

 

Najlepiej oceniliście… Charlesa Leclerca, który jako jedyny miał różnicę ponad 80. Świetnie według Was spisali się również Max Verstappen i Yuki Tsunoda.

Na „plusie” znalazło się 13 kierowców, a Valtteri Bottas został oceniony całkowicie neutralnie.

 

Najgorsze noty przyznaliście Carlosowi Sainzowi, Nico Hulkenbergowi i Loganowi Sargeantowi.

MKierowcaZespółPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Lando NorrisMcLaren102824344.9318.9425.99
2Oscar PiastriMcLaren76995233.4822.9110.57
3Max VerstappenRed Bull186311081.944.4177.53
4Daniel RicciardoAlphaTauri381216816.7429.96-13.22
5Sergio PerezRed Bull167372373.5710.1363.44
6Alex AlbonWilliams113852949.7812.7837.00
7Lewis HamiltonMercedes163451971.818.3763.44
8George RussellMercedes80816635.2429.076.17
9Nico HulkenbergHaas101061114.4148.90-44.49
10Fernando AlonsoAston Martin163501471.816.1765.64
11Charles LeclercFerrari20119788.553.0885.46
12Valtteri BottasAlfa Romeo481314821.1521.150.00
13Lance StrollAston Martin561175424.6723.790.88
14Carlos SainzFerrari18821277.9355.95-48.02
15Pierre GaslyAlpine109952348.0210.1337.89
16Yuki TsunodaAlphaTauri183301480.626.1774.45
17Esteban OconAlpine125742855.0712.3342.73
18Guanyu ZhouAlfa Romeo421315418.5023.79-5.29
19Kevin MagnussenHaas15124886.6138.77-32.16
20Logan SargeantWilliams161071047.0545.81-38.77

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań nie zaszły duże zmiany. Większość wiązała się z włączeniem do rankingu Daniela Ricciardo.

Pozycję zyskali Sergio Perez, Yuki Tsunoda, Esteban Ocon i Guanyu Zhou. Stało się to kosztem Lando Norrisa, Pierra Gasly, Carlosa Sainza i Nico Hulkenberga.

 

MKierowcaZespółŚredniaZmiana
1Max VerstappenRed Bull73.990
2Fernando AlonsoAston Martin66.170
3Lewis HamiltonMercedes52.300
4Alex AlbonWilliams35.910
5Daniel RicciardoAlphaTauri31.950
6Sergio PerezRed Bull31.43-1
7Lando NorrisMcLaren26.680
8George RussellMercedes25.68-2
9Oscar PiastriMcLaren22.57-1
10Yuki TsunodaAlphaTauri14.700
11Pierre GaslyAlpine12.10-2
12Charles LeclercFerrari9.94-1
13Lance StrollAston Martin-0.77-1
14Esteban OconAlpine-3.390
15Carlos SainzFerrari-8.43-2
16Guanyu ZhouAlfa Romeo-14.900
17Nico HulkenbergHaas-14.96-2
18Valtteri BottasAlfa Romeo-22.26-1
19Kevin MagnussenHaas-25.36-1
20Logan SargeantWilliams-27.78-1
21Nyck de VriesAlphaTauri-46.39-1

Ciekawe?

 

Bohaterem rywalizacji był według Was Max Verstappen, który otrzymał 39% głosów. 15% osób głosowało na Yukiego Tsunodę, a 11% na Charlesa Leclerca. Po 6% głosów otrzymali Lewis Hamilton, Fernando Alonso i Lando Norris.

 

GP Belgii otrzymało średnią 5,27 Waszych głosów, co czyni je dopiero 10. najciekawszym wyścigiem w tym roku.

MiejsceGPŚrednia ocena
1GP Holandii7,73
2GP Australii7,32
3GP Austrii6,45
4GP Włoch6,32
5GP Bahrajnu6,28
6GP Wielkiej Brytanii6,27
7GP Monako5,96
8GP Kanady5,8
9GP Miami5,62
10GP Hiszpanii5,41
11GP Węgier5,36
12GP Belgii5,27
13GP Arabii Saudyjskiej5,07
14GP Azerbejdżanu3,37

Najciekawszym momentem wyścigu dla 32% z Was była walka w środku stawki. 25% osób zagłosowało na moment opadów deszczu. Dla 22% osób najciekawszy był start, a na wyprzedzania Verstappena dostały 15%.

Dziękuję Wam za udział w głosowaniu!

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi