KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Marcin Rentflejsz, szymon034, Tomasz Ignaczak, Izabela Ch, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Grzegorz Wojtaszewski, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Paweł Kozłowski, Michał Pędzikiewicz.
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
I fit I sit, Dastan, Piotr, Kamil Orczyk, Robert

Wyniki

Viaplay 2023

Viaplay zapowiada wycofanie się z Polski! [Aktualizacja]

 

Gdy już wielu kibiców przyzwyczaiła się do transmisji Formuły 1 i innych motorsportowych serii w Viaplay, grupa ogłosiła wycofanie z naszego kraju.

Viaplay szturmem zdobywało w ostatnich latach kolejne rynki, kupując za ogromne pieniądze prawa telewizyjne do najważniejszych wydarzeń sportowych. W Polsce były to m.in. Bundesliga, Liga Angielska, KSW, a od tego sezonu Formuła 1.

Ostatnio pojawiły się jednak informacje o problemach finansowych aplikacji. Skandynawska spółka była zmuszona zrewidować swoje plany na sezon 2023, a z funkcji prezesa zrezygnował Anders Jensen, którego zastąpi Jorgen Madsen Lindemann.

Zapowiadane były zwolnienia i jak się okazuje, dojdzie do nich w ogromnej skali. Zgodnie z opublikowanym dziś raportem, pracę stracić ma 25% pracowników firmy.

 

Według komunikatu tekstowego, Viaplay ma wycofać się z Łotwy, Litwy i Estonii, jednak załączona do raportu grafika wskazuje również na wycofanie się z Polski.

viaplay wycofanie

Spółka zamierza skupić się na rynkach skandynawskich, a mniejszy nacisk jeżeli chodzi o zawartość będzie kładziony produkcje pozasportowe.

 

Co ciekawe, w Polsce liczba subskrybentów Viaplay rosła i wydawało się, że nasz kraj będzie jednym z bardziej perspektywicznych rynków dla tego nadawcy.

Polski oddział Viaplay nie skomentował jeszcze tych doniesień, ale można spodziewać się, że ten sezon Formuły 1 zostanie “dokończony” w Viaplay i zmiany czekają nas od przyszłego roku. Nie jest wykluczone, że F1 wróci do Eleven Sports.

Czekamy na więcej informacji. Link do raportu Viaplay znajdziecie tutaj.

Aktualizacja

 

Do godziny 12:00 ceny akcji Viaplay spadły o ponad 40%. Dziennikarze polskiego oddziału są zaskoczeni obecnymi ogłoszeniami.

 

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 4 kwietnia:
godz. 4:30 – 1. Trening
godz. 8:00 – 2. Trening

Sobota, 5 kwietnia:
godz. 4:30 – 3. Trening
godz. 8:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 6 kwietnia:
godz. 7:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi