KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Kucharczyk Silverstone

Kucharczyk ogłasza zbiórkę na dokończenie sezonu GB3 Championship

 

Sytuacja się nie zmieniła, dlatego tak jak zapowiadał, Tymek Kucharczyk uruchomił zbiórkę funduszy na dokończenie sezonu GB3 Championship.

Budżet to zdecydowanie zbyt często powtarzane słowo w motorsporcie, zwłaszcza wśród młodych kierowców, którzy bardzo szybko przekonują się o znaczeniu pieniędzy.

Tymek Kucharczyk w tym sezonie osiąga rewelacyjne wyniki. W swoim debiutanckim sezonie w konkurencyjnej serii bolidów Formuły 3 jest jednym z najszybszych kierowców w stawce. Nie będzie przesadą powiedzieć, że jest w pierwszej trójce.

Świetne występy niestety nie wystarczają do pozyskania nowych sponsorów. W takiej sytuacji jest Tymek Kucharczyk, który został zmuszony do uruchomienia publicznej zbiórki na dokończenie sezonu 2023.

 

„To w którym miejscu jest Tymek, nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów na czele z głównym sponsorem – PKN ORLEN. Wszystkim z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować. Mimo tego wsparcia chcemy wystartować ze zbiórką, która po przerwie wakacyjnej pozwoli nam kontynuować starty i rywalizować z najlepszymi kierowcami serii. Motorsport wymaga zaangażowania wielu partnerów. Niestety, wiele rozmów z następnymi potencjalnymi sponsorami, które miały zagwarantować nam budżet na cały sezon, nie przyniosły konkretnych rezultatów. ” – pisze Tymek na stronie swojej zbiórki.

„Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich kibiców i miłośników motorsportu w Polsce o wsparcie kolejnych startów Tymka w tym sezonie. Wierzymy, że dobry wynik w brytyjskiej Formule 3 otworzy przed nim kolejne drzwi i możliwości rywalizacji w wyższych kategoriach wyścigowych. Za każde wsparcie bardzo dziękujemy!” – dodaje kierowca.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj. Pomóc możecie również udostępniając zbiórkę lub ten tekst wśród znajomych w mediach społecznościowych.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi