KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
WRT Le Mans testy

Spokojnie, to tylko testy – Kubica i IEC po pierwszym dniu na Le Mans


Wczoraj odbyły się dwie trzygodzinne sesje testowe przed 24h Le Mans. Wyniki „polskich” ekip nie zachwycają, ale czas na wykręcanie najlepszych wyników jeszcze przyjdzie.

Niestety z racji GP Hiszpanii nie mogłem informować o testach tak dokładnie jak bym chciał. Czas na ich podsumowanie.

Zbiorcze wyniki z obu sesji nie napawają wielkim optymizmem, ale nadal trzeba pamiętać, że to tylko testy. Orlen Team WRT #41 uzyskał 16. czas w LMP2. Jego autorem był Louis Deletraz. Oczko niżej była ekipa Inter Europol Competition #34 z Jakubem Śmiechowskim, a autorem najlepszego czasu był Fabio Scherer. Drugi zespół IEC (#32 – Magnussen, Fjordbach, Kyamme) był na 24, ostatnim miejscu w LMP2.

Pocieszeniem może być 2. czas WRT #31, co oznacza że w belgijskiej ekipie mogli w niedzielę testować różne ustawienia i teraz te lepsze zastosują w obu zespołach.

W Hypercarach najszybsze Ferrari przed Porsche. Dla Toyoty Le Mans zaczęło się nie najlepiej. Najpierw zmieniono Balance of Performance na ich niekorzyść, a podczas testów 7-ka uległa sporemu wypadkowi.


Wyniki test Le Mans

Inter Europol znajduje się w czołówce prędkości maksymalnych. Znacznie gorzej jest z tym w przypadku WRT.

predkosci le mans


O ile wierzyć live timingowi WEC, Robert Kubica przejechał wczoraj podczas dwóch sesji testowych 27 okrążeń, a jego najlepszym czasem było 3:38.760. Louis Deletraz pokonał 14 kółek, wykręcając 3:37.989. Rui Andrade jeździł 26okrążeń, a jego najlepszy czas to 3:41.658.

Oto wyniki wszystkich kierowców LMP2 z testów:

czasy wszystkich

Niebawem na blogu pojawi się pełna zapowiedź tego wyścigu. Jego harmonogram znajdziecie tutaj.


Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi